Wpis z mikrobloga

Mirki,
W lutym jadę pierwszy raz w góry na #narty. W związku z tym muszę pojechać na zakupy, narty o buty będę miał pożyczone. Proszę o radę gdzie najlepiej kupić ciuchy, bielizny, gogle itp. na pierwszy raz. Nie chce z górnej półki, bo może mi się nie spodobać, więc chciałbym zachować balans pomiędzy lipnymi rzeczami, a profesjonalnymi.
#pytanie #narciarstwo #sport
  • 9
@Hazyl: na zalando lounge ostatnio wrzucili odziez narciarska z dobrymi cenami. Ewentualnie 4f ma przyzwoite ciuchy, ale i tak za lepsza membranę musisz wyłożyć więcej $$, więc te ciuchy wyjdą tyle co jakieś markowe w outletach
@Hazyl: w zupełności wystarczy w normalnych warunkach, nawet te mniejsze 4k lub 6k będą w porządku. Przy deszczu/śniegu/ciągłym leżeniu na dupie to i tak nic nie pomoże bo po kilku h wszystko będzie mokre.
@Hazyl: kurtka z Lidla (150 zł) spodnie narciarskie Decathlon koło 100-150 zł, skarpety narciarskie bielizna termoaktywna też pewnie koło 100 zł Decathlon, kask gogle popatrz na używane na aledrogo. Buty i narty wypożyczył bym w Polsce. Ja pierwsze narty na taki wyjazd kupiłem używane za 170 zł miały być na jeden raz a przyszły w super stanie i mam je do dziś. W 500 zł powinieneś się zamknąć.
@Hazyl: ja na pierwszy raz jeździłem w zwykłej kurtce puchowej w której chodziłem na codzień i się bardzo sprawdziła.
Kask i okulary możesz pożyczyć, chociaż te drugie pewnie będą w fatalnym stanie. Najważniejsze są spodnie, w Martensie można kupić za niedużą kasę, w Deca pewnie też, możesz spróbować pożyczyć też od swoich ziomków z którymi jedziesz. Jeszcze 2 lata temu pod Warszawą był koleś który sprzedawał sprzęt Campusa i Alpinusa za