Wpis z mikrobloga

@Zevis: no można ale po co zrobić w dzień 40-50km po pracy skoro można 100 z dojazdami do pracy :D

@Karbon315: wiesz że jest coś takiego jak sakwy? po 20l na stronę, "wystarczy" nogę zrobić i nie będzie problemu
po co? #!$%@?ć ludzi którzy płacą 8zł/l paliwa xD
@mati1990: Sam jeżdżę na rowerze, ale wmawianie w każdy możliwy sposób, że rower lepszy to czysta głupota. Raz - warunki pogodowe, czyli zimno, deszcz albo żar z nieba. Dwa, wziąć coś więcej, to nie ma szans. Nie zamierzam jeszcze kupować dodatkowych sakw, żeby upychać tam rzeczy. Trzy, przejechanie autem zabiera mniej czasu. Nie mówię o jeździe w centrum czy w samych korkach. Ale normalnie trasie, gdzie zdecydowaną część czasu jedzie się
@mati1990: po co? po to, żeby mieć też więcej czasu na inne rzeczy
jeżeli nie ma korków to do domu szybko można wrócić po pracy, a tak to nieważne jaka pogoda musisz zapierdzielać na tym rowerze
w aucie nie zmokniesz, masz ciepło i się niczym nie musisz przejmować
jak są wypadki to masz większe prawdopodobieństwo, że przeżyjesz niż jak ktoś Cię "stuknie" kiedy będziesz na rowerze
jak codziennie robisz 200km przy -5 to współczuję


Podałem to jako przykład kiedy rower nie jest alternatywą dla wielu ludzi.

Rower jest alternatywą, jak się nie szuka wymówek, tylko na niego wsiada i jedzie.


Nie, nie jest alternatywą w wielu przypadkach. Bo co za alternatywa kiedy autostradą robisz trasę w 3 godziny, a rowerem w dzień?

@Nie_znany

wiesz że jest coś takiego jak sakwy?


Tak, wiem. Od dzisiaj mają nieskończoną pojemność czy
@mati1990:

19k km/ 722h = srednia predkosc 26 km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jadac do pracy z jednego miasta do drugiego przez wiochy autem bedziesz mial te predkosc 2x wyzsza
transport rocznie 722 wiec w skali roku zabralo by to 2x mniej

360 h * twoja stawka godzinowa za nadgodziny= tyle jestes w plecy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ewentualnie zamiast ' twoja stawka
@mati1990: Mati, też codzienne jeżdżę na rowerze, ale odnoszę wrażenie, że trochę za bardzo naciskasz i próbujesz za wszelką cenę udowodnić wszystkim, że to jest jedyna i słuszna postawa. Patrzysz na wszystkich z Twojego punktu widzenia. (kawalera, singla..)
A tak z ciekawości, zaoszczędzone pieniążki przeznaczyłeś na coś fajnego? (np. rowerowego, i bardziej mam tu na myśli jakąś wyprawę, itp)
@Zevis: ale niema niczego innego lepszego do roboty, a takie dojazdy do roboty chcesz czy nie lecisz. Dzisiaj już był widoczny spadek ludzi na rowerze a to tylko spadek temp do 0C
jak deszcz pada czy śnieg to mało kiedy chciałoby mi się lecieć ale do roboty mus potem w lato docenia się ten wysiłek i samemu sobie dziekujesz za to ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@WykopanyDzon:
@Zevis: przy przeziębieniu nie można jeździć na rowerze? nie wiedziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
na grypę już szczepiony, 3 albo 4 pełna zima przede mną na kole i tylko w pierwszej byłem mocno chory, potem się regularnie szczepiłem. Wystarczy dobrze sie ubrać i nie będzie się chorować