Wpis z mikrobloga

Pożyczam 350tys a do oddania mam 1 050 000 PLN?

Dobrze to rozumiem?


@Operator_imadla: To teoretyczny koszt kredytu przy założeniu spłacania zgodnie z harmonogramem i braku jakichkolwiek zmian oprocentowania w tym czasie.

Odsetki w przypadku kredytów naliczane są na bieżąco, nie są naliczone z góry. W każdej chwili masz do oddania tylko kapitał kredytu.
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: Magia kredytu. Myślisz, że kupujesz od dewelopera za 350k. A tak naprawdę kupujesz od banku za ponad milion.


@mickpl: Czyli nie mogę po prostu przyjść do banku i oddać 350k które pożyczyłem i zakończyć umowy? tylko odrazu w hipoteke wpisują milion i tyle jestem winny?

Drugie pytanie, w innych wpisach we wszystkich cenach uwzględniasz inflacje - czy więc przypadkiem to nie jest tak,że przy inflacji 20% po
  • Odpowiedz
@kaaban ale banki chyba stosują jakieś myki że najpierw spłacasz same odsetki


@Operator_imadla: XD

Odsetki naliczają się dziennie i faktycznie najpierw musisz zapłacić odsetki za ten tydzień użytku kapitału

Dlatego dopisałem "2" na końcu
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: zastanów się ile to mieszkanie będzie warte za 28 lat w złotówkach i przez jak długą część tych 28 lat stopy będą w okolicy 10%. Ta oferta jest kiepska z powodu wysokiej marży kredytu, przy niskim popycie marże powinny być w okolicy 1%, wtedy ten kto weźmie kredyt przy wysokich stopach będzie bardzo do przodu kiedy stopy wrócą w okolicę 1-2%.
  • Odpowiedz