Wpis z mikrobloga

Drugie pytanie, w innych wpisach we wszystkich cenach uwzględniasz inflacje - czy więc przypadkiem to nie jest tak,że przy inflacji 20% po 3 latach muszę oddać tylko połowę tego co pożyczyłem - czyli jestem zarobiony 175 tysięcy minus zapłacone raty (czyli de facto oddaje mniej niż pożyczyłem)?


@mazaken: tak dokładnie jest, ale on ci już tego nie napisze ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście warunkiem jest, że
  • Odpowiedz
  • 0
@mazaken
Czyli nie mogę po prostu przyjść do banku i oddać 350k które pożyczyłem i zakończyć umowy? tylko odrazu w hipoteke wpisują milion i tyle jestem winny?

Pożyczasz 350k i od tego da naliczane na bieżąco odsetki. Jak będziesz spłacać zgodnie z harmonogramem to będzie to milion. Jak w pewnym momencie będziesz mieć namiar gotówki to możesz sobie spłacić całość i wtedy zapłacisz odpowiednio mniej bo tylko odsetki wyliczone do tego
  • Odpowiedz
@mazaken: możesz oddać i zamknąć hipotekę w jeden dzień. Wpis do hipoteki jest na tyle wysoki żeby pokrył wszystkie możliwe zaległe odsetki i nie ma nic wspólnego z tym ile spłacasz, hipoteka to weksel.
  • Odpowiedz