Wpis z mikrobloga

@hannazdanowska dlaczego na siłę RM próbuje dotować ŁKS ze środków przeznaczonych na sport? Do tej pory o dotacje mogły się starać kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej lub takie, które w danej dyscyplinie są w najwyższej klasie z wszystkich klubów z Łodzi a jak wszyscy wiemy ŁKS gra w IV lidze. Jednak pojawiają się informacje, że o dotacje mogą się teraz starać także kluby, które mogą się wykazać 1000-osobową widownią na organizowanych przez siebie imprezach.

Czy jak założę klub ścigania się w worku i przyjdzie 1000 osób to też dostanę dotację? Widzę, że sympatię urzędników się nie zmieniły i zrobią wszystko, nawet zmienią prawo byle tylko dać troszkę kaski klubowi z al. Unii. Już raz daliście im 1 mln zł a jak to się skończyło wszyscy wiemy.

#lodz #sport #wladzawszystkomoze #niepatrzwladzynarece
  • 15
@kuzyn1910: To naprawdę żałosne jak piszesz o najstarszym łódzkim klubie, bez względu na to co napiszesz każdy wie że bełko0t o 1000 kibicach jest tylko bełkotem! Bardziej powinieneś się zastanawiać dlaczego miasto wspiera klub którego 90% kibuców mieszka poza Łodzią!
@Przygoda: połowa Łodzi kibicuje łks połowa Widzewowi, do tego Widzew ma kibiców z okolic więc to chyba lepiej. Co dotacji pytanie jakiej ona ma być niby wielkości, jeśli jakaś adekwatna do klubu to niech tam będzie w sumie połowa Łodzi kibicuje - ale obstawiam patologie w postaci dotowania na siłę przez miasto IV ligowego amatorskiego klubu (już patologią jest zmiana przepisów pod nich). Tak btw. ŁKS ma frekwencje 1000 osób?
@Radus: ŁKS ma znacznie większą frekwencję, niestety wiele meczów nie mogło mieć więcej niż 999 osób ze względu na opinie policji o obiekcie.

I nie jest to amatorski klub, wszyscy wiemy że ŁKS nie spadł do IV ligi z powodu sportowej postawy tylko polityki.
@Radus: To bardziej skomplikowane, zaczeło się od zrzucenie do 1 ligi po tym jak ŁKS zajął 7 miejsce w ex, potem walka z pzpn i w konsekwencji problemy z pozyskaniem sponsora itp. Na pewno nie jest to klub amatorski, zresztą widać po wynikach że tam nie pasuje!
@Przygoda: Dlaczego żałosne, co złego napisałem? Wydaje mi się, że jak na łódzkie warunki napisałem z szacunkiem o Waszym klubie. To Ty zacząłeś prowakcję swoimi 90%. Sprawą drugorzędną jest klub, chodzi mi o zmienianie przepisów prawa wedle własne widzimisię, dlatego że klub z którym co nie da się ukryć sympatyzuje RM gra w IV lidze i ŻADNA dotacja się mu nie należy.

Pozwolę sobie przytoczyć Waszą frekwencję zarówno w I jak
@kuzyn1910: @johann89: Widze że ze "znawcami" sportu nie ma co dyskutować, lepiej wiecie co się komu należy i znacie historie łódzkiego sportu lepiej niż historycy z archiwum państwowego w Łodzi.

Co do stadionów, do dziś zagadką jest dlaczego nie powstaje na miejscu obecnego, najlepszym logistycznie i historycznie, koło dworca przy trasie W-Z, przy trasie krajowej DK1. Nawet gotowych miejsc parkingowych jest w pobliżu kilkaset ale @hannazdanowska wyraźnie woli słuchać krzykaczy
@Przygoda: Kurde jak z Wami się zawsze ciężko dyskutuje.

1. Dlaczego nie ustosunkowałeś się do liczb, które CI przedstawiłem?

2. Nikt nie wspominał o historii, po co? Rozmawiamy o sprawach w miarę bieżących

3. Nie chodzi o to że my lepiej wiemy tylko o naciąganie zasad żeby Wam było dobrze. Nie uważasz, że zmiana prawa tylko po to żebyście dostali kasę jest mało uczciwa?

4. "Do dzisiaj zagadką jest..." Do dzisiaj
@kuzyn1910: I to ze mną się ciężko dyskutuje? O historii wspomniał @johann89

Wiesz tak samo dobrze jak ja że ŁKS nie spadł do IV ligi z powodu sportowej postawy, porównywanie frekwencji meczy z klubami takimi jak Ner Poddębice nie ma sensu a jeden porządny stadion ma dużo więcej sensu niż dwa małe i budowane latami na raty!

Do tego ten mylnie nazywany "miejskim" na którym będzie grac jedna drużyna nie znajdujący
@Przygoda: Spadł do IV ligi tylko i wyłącznie z winy nieudaczników, którzy sterowlai Waszym klubem. Do I ligi zostaliście zrzuceni przy zielonym stoliku. Zresztą nie mamy zarówno szczescia do działaczy jak i do władz, która mało przychylnym okiem patrzy na sport. Zakończmy ten spór nadzieją, że dożyjemy czasów podobnych do lat 95-99 i nowych stadionów w Łodzi.
W sprawie klubów i obiektów sportowych osiągnęliśmy kompromis zaakceptowany przez kluby, kibiców i radnych. Budujemy Centrum Sportu przy al. Unii i Stadion Miejski na al. Piłsudskiego. Nie chcemy powtarzać błędów innych miasta, każdą złotówkę oglądamy dwa razy. Dlatego inwestycje potrwają dłużej niż w innych miastach, ale za to gotowe obiekty będą się sensownie finansować.