Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przyjmuje obecnie Zaldiar Effervescent - lek przeciwbólowy na receptę, paracetamol+tramadol. Zalecenia były do 3 tabletek dziennie(w zależności od potrzeb), w praktyce brałem 1-2, obecnie 1, na wieczór. Tabletki już się kończą - jakie jest najlepsze wyjście?
Czy w aptece mogą dać kolejne opakowanie, jeśli to mi się skończy? Czy jedyna opcja to udać się do lekarza i poprosić o kolejną receptę? Przy czym ta druga opcja raczej odpada - byłem wczoraj, nie pomyślałem, a następna wizyta za 3 tygodnie.
Ewentualnie - jaki możliwie mocny środek przeciwbólowy bez recepty, który mogę przyjmować z Neoparin(zastrzyki przeciwzakrzepowe)?

O co chodzi - ćwiczę kolano po artroskopii. Szczególnie po intensywniejszym dniu wieczorem trochę boli kolano, co daje się we znaki w nocy,od 2 tygodni chyba żadnej nie przespałem ciągłym snem. Ostatnia noc była niezła - 0:30-6:00 bez pobudki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zdrowie #medycyna #apteka #fizjoterapia #lekarz
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CherryJerry: z tym będzie ciężko, bo raz w tygodniu jest, a kolejki duże ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chyba że poprostu pojadę do apteki i spytam się co polecą, bo z tego co czytałem to niektórych nie powinno się mieszać z Neoparin - między innymi Ibuprom Max Sprint które brałem przed zabiegiem
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick: teoretycznie farmaceuta może wystawić receptę farmaceutyczną, ale wątpię, że którykolwiek wypisze ci ją na Zaldiar xD Bez recepty możesz spróbować Antidolu (Paracetamol+kodeina) lub Solpadeine (Paracetamol+kofeina+kodeina), leki te nie będą kolidowały z Neoparinem, a sama kodeina należy do tej samej grupy związków, co tramadol.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PawlaczBorzy: ok, przydadzą mi się te nazwy jak się wybiorę do apteki. Może akurat nie będą potrzebne, bo aktualnie mam zapas na ~9 dni

Okazało się że mam o 6 tabletek zapasu więcej niż myślałem, którejś nocy jak się obudziłem i chciałem przygotować sobie do wypicia to jeden blister wyleciał z opakowania, dzisiaj znalazłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@MamByleJakiNick Jeśli patrzeć na przyczyny tego by nie łączyć neoparin i ibuprofenu - to nie możesz tym samym łączyć żadnego leku z grupy nlpz. Więc bez recepty pozostaje paracetamol ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz