Wpis z mikrobloga

@LechuCzechu: Chciwe Sony blokuje charytatywną działalność MS, chlip chlip ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mało co mnie #!$%@? jak to traktowanie xboxa, części trzeciego największego korpo na świecie jako jakiegoś underdoga i samarytanina bo dał parę gierek za 4 zł na miesiąc. To jest dumping cenowy, nic innego, Sony nie stać na licytowanie się z MSem więc chroni swoją pozycje rynkową w inny sposób. A że kieszeń gracza
najważniejsze, żeby sąsiad miał gorzej, na to pieniądze są, ale potem hlip hlip tworzenie gier jest coraz droższe musimy podnieść ceny.


@Medonix: dokładnie to samo można powiedzieć w kierunku MSu, najważniejsze żeby sąsiad miał gorzej, więc kupujemy wydawców żeby konkurencję odciąć od ich gier, na to pieniądze są, a na tworzenie własnych gier to nie ma. Podniesienie cen jedynie trochę mniej pasuje, bo MS jednak promuje abonament, a nie gry jako
@Cinkito odrazu zaznaczę że nie popieram przejęć Microsoftu żeby potem nie było. Ale wogole nie rozumiem porównania.

Ms kupując wydawcę dodaje gry do gamepassa. Więc gracz Microsoftu tym zyskuje. Sony płacąc aby call od duty nie było w gamepass nic dla swoich graczy nie robi, robi tylko "gorzej sąsiadowi".

A co do cen w tym przypadku nie chce mi się ciągnąć rozmowy kto jak podnosi, poprostu Sony wiecznie mówi jak to droga
Sony płacąc aby call od duty nie było w gamepass nic dla swoich graczy nie robi, robi tylko "gorzej sąsiadowi".


@Medonix: skąd taki wniosek? Może dzięki temu Sony ma umowę np. na ekskluzywny tryb w CODzie czy coś innego, dzięki czemu gracze PSa coś jednak zyskują?

A co do cen w tym przypadku nie chce mi się ciągnąć rozmowy kto jak podnosi, poprostu Sony wiecznie mówi jak to droga jest produkcja
@Cinkito jak do reszty co napisałeś się o cenach mogę po części zgodzić tak meritum tematu widzę muszę przedstawić łopatologicznie:

1.Xbox przejmuje wydawcę - tracą gracze Sony (możliwy brak gier na tej platformie, podkreślam sowo możliwy bo nie wiadomo czy ms wogole zabierze jakieś IP z konsol Sony) zyskują gracze Microsoftu bo gry są w abonamencie gamepass i pewnie jeszcze jakieś bajery bedą jak tryby gry itp.

2.Sony płaci za brak gier
@LechuCzechu: podkreślić trzeba COD w XGP, ale NIKT nie napisał, że nie znajdą się inne sposoby by dać te gry na Xbox w niższej cenie niż 350PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobacz jaka radość s0niarzy jak usłyszeli, że codzika nie będzie za 4zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba podkreślić słowo kilka lat a to może oznaczać równie dobrze za 5lat ( ͡°
Teorii z ekskluzywnym trybem nie kupuje, co activision przyszło i powiedziało damy wam tryb jak zablokujecie nam możliwość dodania gry do gamepass? Jak chcieli trybu eksluzywne to mogli zapłacić tylko za to a nie dodawać notki o blokadzie gier w innych abonamentach.


@Medonix: raczej na zasadzie: płacimy za ekskluzywny tryb, ale w zamian blokujemy możliwość gry w abonamencie. Co do blokady, no to tak jak Makaron wyżej napisał, Sony się broni
@Cinkito: przestań siać propagandę i kłamstwa. Ani jedna gra nie została zabrana przez MS. Wyszły te gry, że mowa o zabraniu? NIE. Jak wyjdą kiedyś to wrócimy do tematu. Aktualnie to Sony zabrało spidermana i FF7 remake. 2:0 w zabieraniu gier ( ͡° ͜ʖ ͡°) Psycho 2 działa na zasadzie 1 kopia 2 wersje gry to, że Sony lubi robić kilka wersji i oddzielne osiągnięcia to już
Psycho 2 działa na zasadzie 1 kopia 2 wersje


@Jestemkoksupotezny: na Xboxie. Na PSie masz 1 wersję gry, wersję PS4 i tyle. XSX dostało natywną wersję, PS5 nie.

Sony lubi robić kilka wersji i oddzielne osiągnięcia to już ich wina


@Jestemkoksupotezny: i w tych grach zazwyczaj masz opcję autopopa, zaczynasz na PS4, chcesz się przesiąść na PS5 to przenosisz save, razem z osiągnięciami i możesz kontynuować na PS5. Psychonauts takiej
@Cinkito: Nie wiem o kim piszesz, ale po pierwsze sam przyznałeś kasa zbierana była na oldgeny więc nic nie musieli dawać na PS5. Wywiązali się z umowy. Skoro MS odmówił to w czym problem? Nie chciał kraść IP tak jak to Sony zrobiło i zabrało z xbox całego spidermana. Skoro gier nie zabrał to po co siejesz propagandę, że tych gier nie ma na PS? nie ma ich nigdzie ¯\(ツ)_/¯
@Cinkito: To Twoje urojenia, ale u was to normalne wymyślacie gry, które nigdy nie wyszły jako argument, że MS zabrał ¯\(ツ)_/¯ Przestań być takim fanbojem, bo działasz na szkodę wszystkim graczom PS. Dla was tylko gorzej, że wypisujecie takie bzdury ¯\(ツ)_/¯
@Cinkito: Ty to ładnie odklejony jesteś, ale co poradzić zamknięte grono nie mogło dobrze wpłynąć na psychike i zamiast skupiać się na argumentach to lepiej wymyślać ¯\(ツ)_/¯ To jakie gry zabrał ten MS? Bo ciągle się nie dowiedziałem ¯\(ツ)_/¯ Kiedy oddacie nam spidermana, z którego exa sobie zrobiliście? Póki co tylko Sony kradnie gry. na pewno Sony nie zapłaciło, by zrobić exa z FF i zabrać z xbox (