Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, czy deweloper może mnie w praktyce zmusić do podpisania finalnego aktu, przeniesienia własności u wybranego przez nich notariusza? Mają podobno przy wszystkich sprzedanych mieszkaniach jednego i z nim współpracują. I każdy u tego notariusza podpisuje. Google twierdzi, że nie moze tak być, to ja mam prawo decydować, ale jak będzie spór to robi się kłopot, bo jest określony termin zawarcia aktu w umowie przedwstępnej, jego przekroczenie to dla mnie lub dewelopera kary. Wg Google to nie z mojej winy, no ale wystarczy, że deweloper będzie miał inne zdanie i problem. A chcę zmienić bo ciężko mi się doprosić o ten akt przed spotkaniem, to chyba nie jest normalne, że dopiero u notariusza dowiaduję się jak wygląda umowa? Nie mówiąc już, że z taksą lecą po max stawkach, wiec 2k jestem do tyłu niż gdybym wział innego notariusza. Ktoś z Was robił tak, że brał innego notariusza niż wskazany przez dewelopera, jak wygląda ten ostatni etap zakupu, wysłanie draftu umowy to chyba powinien być standard, nie? Mieszkanie na kredyt jesli ma to jakieś znaczenie, chciałbym zeby notariusz ogarnął tez wszystkie formalności żebym nie musiał iść do sądu sam.
#mieszkaniedeweloperskie #umowy #kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosci #notariusz

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #634faf4c5debf7291e7933bf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
notariusza dowiaduję się jak wygląda umowa? Nie mówiąc już, że z taksą lecą po max stawkach, wiec 2k jestem do tyłu niż gdybym wział innego notariusza. Ktoś z Was robił tak, że brał innego notariusza niż wskazany przez dewelopera, jak wygląda ten ostatni etap zakupu, wysłanie draftu umowy to chyba powinien być standard, nie? Mieszkanie na kredyt jesli ma to jakieś znaczenie, chciałbym zeby notariusz


@AnonimoweMirkoWyznania: Normalne pytanie, dlaczego z anonimowych?
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie podobała mi się cena notariusza dewelopera i znalazłem tańszego. Napisałem im o tym, to powiedzieli, ze ich notariusz zrobi to w cenie mojego notariusza. Spróbuj, bo pewnie im też nie będzie chciało się wszystkiego gdzie indziej załatwiać i dostosują cenę.