Wpis z mikrobloga

My tu gadu gadu o kompromitacji @wolskiowojnie, tymczasem już jutro (a w zasadzie dziś) szykuje się arcyciekawa debata Bartosiaka z Wojczalem. W mojej opinii to może być ciekawsze niż ewentualna debata Bartosiak vs Wolski, z racji tego, że Wojczal zajmuje się rzeczami związanymi ściśle z geopolityką, a nie śrubkami w czołgach, ale poglądy na działalność Bartosiaka: ANW, straszenie wojną itd. ma podobne jak nasz czołgowy nerd. Zatem może rozmowa może być bardzo interesująca.

Długo wyczekiwana debata Bartosiak vs Wojczal odbędzie się 19.10 w Krynicy! Frontalny, merytoryczny spór o fundamentalne sprawy związane z bezpieczeństwem Polski: koncepcję Armii Nowego Wzoru i wnioski z rosyjskiej agresji na Ukrainę


https://twitter.com/ForumKrynica/status/1577601461059452929

#bartosiak #wolski #wojczal #ukraina #wojna #geopolityka
Pobierz aei9077 - My tu gadu gadu o kompromitacji @wolskiowojnie, tymczasem już jutro (a w za...
źródło: comment_1666130770m1rEOKfoIHUQQ0SlGrJ1zB.jpg
  • 17
@aei9077: znając życie to nagranie będzie w jakości certyfikowanej przez Pana Jacka Bartosiaka czyli - #!$%@? dźwięk i jedna kamera w rogu sali. Kiedyś takiej jakości wykłady lądowały na głównej z płomieniem a ta debata tp jest gratka dla obserwatorów uniwersum geopolitycznego - pierwszy raz od dawna ktoś się odważył wyjść z dr Strachem "na ubitą ziemię", gdzie Pan Jacek czuje się jak ryba w wodzie. Obawiam się tylko że znowu
@aei9077: Ja to się zastanawiam co tu się kręci? Bartosiak dawniej a Wojczal ostatnio mówią o wysyłaniu Wojska Polskiego do UA które jest w stanie wojny. Im więcej tego słyszę tym bardziej się zastanawiam czy aby Braun i Onuce nie miały racji co do tego że USA i UK znów nas pchają do wojny. Czy naprawdę taniej jest wplątać się w gorący konflikt i płacić krwią WP niż mieć wojnę hybrydową
Rozumiem że chodzi o formę do odlania korpusu? Technicznie odtworzenie tego nie powinno być wyzwaniem. Nie wiem ile by to kosztowało, no ale skoro jest kasa na czołgi, drony itp. to na formę nie ma? Nikt nikomu nie gwarantuje szybkiego końca tej wojny. Ona może trwać latami. Rezerwy posowieckiego sprzętu na rynku chyba powoli się kónczą.