Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Promilus: pytanie co tam będzie chodzić w szcycie i ile, TV to raczej nie jest tak problemowy jak pralka, zmywarka, suszarka. Gorzej z indukcja 15-22.
Ale te g12w to spoko cały weekend na niskiej taryfie brzmi kusząco. Całe pranie hurtem i gotowanie na tydzień w niedzielę.
Pytanie czy zmiana taryfy na jaką się chce jest możliwa czy są jakieś faktyczne ograniczenia.
@biczek: wiem, że dużo więcej, ale jednak jest odpalona z 10 godzin w tygodniu, a TV lub PC pewnie z 30. W sumie może i G12W będzie najbardziej opłacalne, bo jak wspomniano - przez weekend można wszystko poprać, zrobić dania z piekarnika, a i TV/PC wtedy chodzi najdłużej. Nie mam indukcji i suszarki.
@Promilus: XD ja tu widzę rozkminke na jakiś hybrydowy system fotowoltaiki i g12w xD ale to jakieś moje myśli nic nie poparte teoria ale jak by zrobić by korzystać z baterii od pon do pt w godz 6-13 i 15-22 to by korzystnie wyszło za kWh pobranej z sieci
Jak tak liczę bez mierzenia, to wychodzi na to, że G12w może się najbardziej opłacać. Chociażby ze względu na urządzenia, które działają bez przerwy jak lodówka. W tej taryfie zapłaci się najmniej.
@Promilus zobacz ile drożej kosztuje kilowat od 6-13 i15-22 wątpię by w weekend lodówka i urządzenia pracujące ciągle się zbilansowała. Acz kwestia wyrobienia sobie nawyków prania, pieczenia itp tylko w weekend i nocnej taryfie i może to przynieść korzyści