Wpis z mikrobloga

Dostałem niedawno ofertę pracy. Firma związana z cyberbezpieczenstwem to i wymaga sprawdzenia historii mojej edukacji oraz poprzednich firm w których pracowałem. Krótko mówiąc czy to co w CV to jest prawda. Jak to wygląda? Serio będą dzwonić/pisać do aktualnej pracy by o mnie pytać? Nie widzi mi się to trochę bo też jeszcze nic nie mam podpisane z nimi oprócz zgody na to by firma trzecia mogła mnie prześwietlić, a też nie chcę by ktoś z aktualnej firmy wiedział o tym że szukam zmian. Nawet jeśli do zmiany nie dojdzie to atmosfera może stać się toksyczna. Co o tym sądzicie?

#pracait #korpo #korposwiat #praca #pracbaza #pytanie
  • 4
@capol2: zasadniczo sie takie cos praktykuje, ale w dobrym tonie jest poinformowanie ciebie ze beda kontakowac sie z poprzednimi pracodawcami. Jednak z twoim biezacym pracodawca nie powinni tego robic. Zdarza sie tez ze robia to bez twojej wiedzy, swiat jest relatywnie maly i networking dziala w nim dosc skutecznie. Jak nigdzie nie narozrabiales to nie powinno byc zadnych problemow.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pavlo88 słyszałem dużo opinii że odkąd jest RODO to nie wiele mogą. Firmy boją się udzielać informacji nawet jeśli ktokolwiek pozwolił im o takowe pytać. Sam widzisz jak to jest, siedzi HR w papierach a tu telefon z tekstem czy capol2 tu pracował. A chodzi głównie o to by teraz nikt nie wiedział że ja coś szukam
@capol2: Mogles zbierac listy referencyjne od poprzednich pracodawcow, tyle ze doswiadczony HR wie ze wystawia sie je i dobrym i "zlym" pracownikom( ͡° ͜ʖ ͡°) poprostu niewiele z nich mozna wywnioskowac - jak to mowia papier przyjmie wszystko, choc z drugiej strony jest potwierdzenie twojego zatrudnienia, choc takie cos tez mozna miec z swiadectwa pracy. Zawsze mozesz im zwrocic uwage ze nie masz nic przeciwko kontaktowaniu sie