Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Czy będzie mi dane wyjechać kiedyś na miasto bez #!$%@? się na głupotę innych?

Ostatnio baba na mnie trąbiła bo zwolniłem przed strzałką warunkową, a dziś jakiś pajac w bmw zjeżdżał z ronda bezpośrednio z wewnętrznego pasa i trąbił na mnie jadącego po zewnętrznym przy zjeździe, w który chciał zjechać. XD

No przecież to już jest naprawdę bezczelność.
#polskiedrogi #polscykierowcy #gorzkiezale
  • 16
@Krupier: ostatnio ktoś pisał, że niektórzy twierdzą, że kto pierwszy na rondzie ten ma pierwszeństwo do zjazdu, więc debil mógł być świecie przekonany, że ma rację ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ostatnio ktoś pisał, że niektórzy twierdzą, że kto pierwszy na rondzie ten ma pierwszeństwo do zjazdu


@radziol88: ej bez kitu, gdzieś mi się to przewinęło. XD Przecież to jest przerażające.

Pajac jechał środkowym pasem, nic nie sygnalizował więc ja cyk szybko na prawy i jak już wjechałem to ten stwierdził, że on sobie teraz będzie chciał zjechać w zjazd i elo, ustępujcie mu. XD
Gdybys Ty chcial pojechac maluchem (czerwony) tam gdzie punto (granatowy) to bialy (997 Turbo) a w Twoim przypadku kierowca bijemki to moglby sie #!$%@?.


@Zulf: nie, wciąż nie mógłby.

#!$%@? rysunek btw, trasa dla granatowego i białego też źle wytyczona.
@Krupier: Jesli bylyby znaki przed, fakt. Tu moj blad. Ale na 90% skrzyzowan wiekszych masz pokazany kierunek. Taki niebieski znak z bialymi strzalkami
@Zulf: skrzyżowań tak, skrzyżowań o ruchu okrężnym z określonymi kierunkami ruchu już jest dużo mniej w stosunku do zwykłych rond jak na rysunku np.

A btw trasa dla bialego i granatwoego w tym przypadku wyznaczona jak najbardziej poprawnie


@Zulf: nie, nie jest. Nie można zmieniać kierunku jazdy w prawo z lewej krawędzi jezdni jeśli oznakowanie wyraźnie na to nie pozwala (lub nie ma go w ogóle jak w tym przypadku).
A btw trasa dla bialego i granatwoego w tym przypadku wyznaczona jak najbardziej poprawnie


@Zulf: Poprawnie? A od kiedy to można skręcać w prawo z innego pasa niż prawy? Jeśli oczywiście nie ma znaków, które na to zezwalają. A na grafice ich nie ma

Niebieski pojazd zjeżdżając w drugi zjazd, skręca w prawo ze skrajnie lewego pasa... trzeciego od prawej.

Jeśli uznamy, że taki manewr jest poprawny, to również ten poniżej
Pobierz reksiuzgdyni - > A btw trasa dla bialego i granatwoego w tym przypadku wyznaczona jak...
źródło: comment_1666036286lekDm1oDvZUHCtxhMnIUNJ.jpg
@Zulf o panie, kto to panu tak narysował. Przed zjazdem z ronda powinno się zająć zewnętrzny pas. Pojazd zjeżdżający z ronda z zewnętrznego pasa może zająć dowolny pas na zjeździe.