Wpis z mikrobloga

po 15 latach w branży nikt nie pyta o studia, większość wiedzy wtedy pozyskana teraz nadaje się do kosza.


@KtosInnyNizJa: xD - ale wiesz że przytłaczająca większość obecnych rozwiązań stosowanych w ICT to ulepszenia i modyfikacje technik znanych nawet nie 15 lat temu, nie 40 lat temu tylko nawet ponad 60 lat temu? Do tego często bazujące na ponad 100-letniej matematyce.

Np. ostatnio tak modna chmura to po prostu kolejne wcielenie
  • Odpowiedz
rozwiązanie - nie pracować dla PL. Fetysz magisterium to nasz lokalny wynalazek.


@keton22: Raczej jest na odwrót. A już całkiem bawi mnie jak jeden z amerykańskich dyrektorów w naszej firmie podkreśla fakt posiadania przeze mnie doktoratu gdy mnie przedstawia komuś w firmie. Z jakiegoś niewyjaśnionego powodu on przywiązuje większą wagę do mojego doktoratu niż ja. :D Zgaduję, że u nich w USA bardzo ciężko zrobić doktorat i myślą że u nas
  • Odpowiedz
Czym wcześniej zacznie się pracować w branży tym lepiej


@kfilip: A to z jakiego powodu właściwie?

czyli sam sobie zaprzeczasz, że studia cokolwiek dają.


@ElonMelon: Chłopie, jak ty z wypowiedzi "Nie na wszystkich uczelniach uczą przestarzałych technologii" wyciągnąłeś wniosek "studia nic nie dają", to ty może nie doradzaj ludziom już, ok? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gość wyraźnie napisał, że ma ofertę pracy.


@ElonMelon: Dożywotnią?
  • Odpowiedz
a te studia i wiedza zdobyta na nich mogą się jednak kiedyś przydać.


@aegispolis: niby jaka wiedza na studiach się przydaje? Te bałwany z uczelni potrafią uczyć nawet złych rzeczy -.- Na doktorat zostają albo ludzie nie z informatyki, albo ludzie tak kiepscy, że nawet korpo ich nie chciało.

  • Odpowiedz
@kfilip: powiem tak - elon nie pyta, FAANG też rzadko (jeśli już to w jakimś riserczu - ale da się to obejść odpowiednim ekspem), dużo startapow ma totalnie #!$%@? na jakieś dyplomy (za to wszystkich zainteresuje np. ołpensorsowy projekt z 1k gwiazdek na githubie który stworzyłeś i utrzymujesz)

konia pod dyplom walą głównie słabe firmy, niemieckie korporacje (ale i tu da się to obejść), i 45-55 letni managerowie średniego szczebla

czy
  • Odpowiedz
@kfilip: dobre studia dają fajne podstawy z różnych dziedzin. W pracy nauczysz sie sam programować, ale co chwilę będzie ściana. A to trzeba sie uczyć baz danych, a to linuxa, a to kontenerów etc.
  • Odpowiedz
@Krolik: Machine learning? Tutsj nie studia a umiejetność sprzątania danych i interpretacji wyników się liczy, reszta to algorytmy to jak mówisz już dawno wynalezione. System baz danych? Tzn co masz na myśli?
  • Odpowiedz