Wpis z mikrobloga

@kfilip: przecież to zależy ile będziesz zarabiać, co będziesz robić i ile się w pracy nauczysz vs na którym roku studiów jesteś. Jak ci został jeden semestr to bez sensu, jak cztery lata to po co marnować czas.
@anhydryt: > System baz danych? Tzn co masz na myśli?
To, że na "chłopski rozum" znając tylko if i for nauczone na bootcampie systemu baz danych nie napiszesz, bo jest do tego wymagana duża część tej wiedzy omawianej na studiach informatycznych. I to dość przekrojowej - będzie wymagana znajomość min. struktur danych / algorytmiki / złożoności, sieci komputerowych / projektowania protokołów sieciowych, systemów rozproszonych, technik wyszukiwania tekstu, technik optymalizacji, zagadnień kodowania
@ElonMelon: ja nie wiem, gdzie wy chodzicie na studia, że programujecie na kartce xD. W dodatku studia to nie jest szkoła programowania i nie mają na celu, aby tłuc tylko ten obszar.

W normalnym systemie szkolnictwa poświęcasz niemal polowe czasu na praktykach a nie jeden semestr i elo


dlaczego połowę, a nie cały? bo ty miałeś połowę albo dlatego, że tak jest w usa/kanadzie? xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kfilip: Ziom ale studia to nie tylko programowanie, są to też podstawy matematyki, kryptografii, metod numerycznych. Później w crkach wielkie zdziwienie i nie rozumieja dlaczego nie mozna porównywać 2 floatów, albo nie mozna odejmować wielkich liczb od małych. Albo czym sie rozni des od 3des...
Warto rzucać studia informatyczne dla pracy na pełen etat w branży ?


@kfilip: A znalazłeś już kobietę? Studia są po to żeby poznawać ludzi bawić się i znaleźć żonę.
Więcej w pół roku nauczysz się do IT z Udemy niż całych studiów.
@benwatkins:

Później w crkach wielkie zdziwienie i nie rozumieja dlaczego nie mozna porównywać 2 floatów


Albo że nie można mieszać barw w RGB. Taka anegdotka mi się przypomniała. Robiliśmy kiedyś dawno temu jakiś projekt dla Playa (a właściwie to oni się nazywali wtedy P4), oni mają cały branding na fioletowo, i tak też chcieli mieć apkę. Niestety graficy zaspali i mockupy interfejsu się opóźniały, więc musieliśmy kodować POC bez grafiki. Kumpel