Wpis z mikrobloga

Jakie małe (maks. 100 tys., choć takie 30 tys. też może być, chyba) miasto do życia w PL byście wybrali? Założenie to praca w 100% zdalna i wynajem, ale wymagania takie:

- Ma mieć swój "urok", jakiś ciekawy, fajny klimat, im mniej betonozy, tym lepiej.
- Musi być relatywnie blisko jakieś konkretne lotnisko (żadne Radomie), z którego łatwo jest przemieszczać się w wielu kierunkach.
- Jakaś cywilizacja musi tam jednak funkcjonować, minimalne życie kulturalne też, chociaż nie jest to najważniejsza sprawa.
- Dobrze skomunikowane drogowo to też jakiś dodatkowy atut.
- Bliskość innego, dużego miasta (1-1,5 godziny jazdy autem).
- Preferowana południowa część Polski, choć nie aż tak.

#pytanie #ankieta #kiciochpyta #polska
  • 11
@Biebrzanski_Ghul: Ponad 100k mieszkańców ale wszystkie punkty spełnia Bielsko - Biała. Poza lotniskiem (najbliższe w Kato) nie ma sensu z niego wyjeżdżać bo wszystko jest na miejscu. Do tego jest ładne architektonicznie, ma góry, tuż obok jezioro i dużo knajp. Jednocześnie nie jest tak zapchane jak metropolie.
@Biebrzanski_Ghul: Wszystkie punkty oprócz ostatniego spełnia Elbląg :D Poniżej godziny od Gdańska ekspresówką S7, 3h do Warszawy. Blisko Mazury i morze, fajna starówka. Jestem w podobnej sytuacji co Ty, też praca zdalna i właśnie tam się wynoszę z Trójmiasta.
@Biebrzanski_Ghul: nooo, wydaje mi się, że spełniają większość twoich wymagań. Jest blisko do większych miast, jest blisko lotnisko, są dobrze skomunikowane, są na południu. A co do cywilizacji, to niektórzy kręcą nosem, ale według mnie jest wystarczająco dużo rozrywek - są dobre restauracje (moim zdaniem), kino, hala sportowa, aquapark (niestety drogi), Gwarki, wydarzenia kulturalne jak najbardziej ;) A jeśli akurat nic się ciekawego nie dzieje, to na pewno w ościennych miastach