Wpis z mikrobloga

Kurła mirki jest jakiś sposób na uzyskanie loginu i hasła do access pointa od operatora? Jakiś czas temu zmieniałem domyślne hasło i login i za nic nie mogę zalogować się do panelu admina. Przytrzymanie przycisku od resetu na acces poincie nie zresetowało loginu i hasła XD Da się coś z tym jeszcze zrobić? Nie wiem da się może podpiąć się do niego i z konfiga wyczytać co tam wprowadziłem?
#siecikomputerowe #internet #router #informatyka
  • 12
@chewie_1: zależy od kilku czynników jak sprzęt i technologia. generalnie operator może wymusić wgranie domyślnego firmware do sprzętu. Zadzwoń i dopytaj. Po za tym postaraj się lepiej z tym resetem a się uda
@chewie_1: Jeśli urządzenie ma przycisk reset to może być to też przycisk wps i w ten sposób się połączyć (bez hasła), musisz sprawdzić konkretny model i specyfikację.
Może być też tak, że reset do fabryki trzeba trzymać od startu (podłączenia prądu) przez x czasu.
No i może być też tak, że po fabryce net w ogole nie będzie działać jak to jakiś bridge wymagający konfiguracji.
@Bad_Wolf: no tak jak wspominałem zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i zmieniło nazwę sieci i hasło do wi-fi, ale login do panelu admina jak i hasło pozostało stare XD teraz nawet nie mam jak zmienić tej nazwy sieci
no zrobiłem reset, wciskam kluczyk trzymałem przez 30 sekund i zgasły wszystkie diody. Domyslne hasło i login nie wróciło (admin admin). Na firmie miałem taką samą sytuację, ale tam akurat miałem hasło zapisane w menadżerze haseł i dało się zalogować do niego