Wpis z mikrobloga

Przecież cała ANW to koncepcja zakładająca, że mobilność i manewr jest kluczem a czołgi pełnią w niej ważną rolę.


@MikoBalagany: no tylko ten manewr miała robić piechota bez pojazdów gąsiennicowych :) Znaczy mieli jeździć po drogach a jak przeciwnik stanie artylerią w miejscu niedostępnym dla Rosomaków to już trudno - niech stoi i w nas strzela :) Całe ANW to jedna wielka kpina :)
  • Odpowiedz
@Wolvi666: Naprawdę ciekawe, że hejtujesz „szarlataństwa” z którymi się nawet nie zapoznałeś xD. Z kim ja tu czas trace. 400 plusów od podobnych specjalistów, którzy czytają tytuły na Youtubie. Ja za to czytałem książke i nie uważam, że się pomylił. Bo zmusza do polemiki nad bezpieczeństwem, a nie ślepej wierze, że dobry wujek z ameryki będzie za nas nadstawiał dupę bezinteresownie, bo jesteśmy tacy fajni i szlachetni. Dyskutuje o rzeczach,
  • Odpowiedz
@kub54 Dałbym 10 plusów. Ja czasami za bardzo unoszę się po lekturze tych wysrywów, że odcina mi zdolności poznawcze, do sformuowania solidnej konstatacji ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kub54: Bartosiaka słuchałem od 2015 roku, więc zarzutkę jego łyknąłem ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:Tak, ignoruję i będę ignorować jakiekolwiek teksty czy bajania Bartosiaka, bo wojna na Ukrainie jego szarlataństwa zezłomowała i pokazała co hegemon (który był wg Bartosiaka wydmuszką) potrafi.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: 3 wojna światowa nie wybuchła, bo wszyscy nie napieprzają się atomówkami. Głupi tytuł książki. Mądrego to i warto posłuchać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najgorsze, że nasza klasa polityczna wiele od Was nie odstaje, bo u nas nie ma kultury racjonalnej dyskusji o poważnych sprawach. PS Amerykanie włączyli się do II wojny 2 lata po ataku Niemiec na Polskę(a 3 po zajęciu Czechosłowacji przez Hitlera) W
  • Odpowiedz
@nie_ZSRRaj_sie: ANW to koncept armii samodzielnej, o której działaniu w realizowaniu naszych interesów my decydujemy. Mówisz, że zostały zaorane? Bo dla mnie zupełnie odwrotnie. Ukraincy muszą konsultować z Amerykanami co mogą atakować dostarczonym przez nich sprzętem( chyba forma finansowania ma tu drugorzędne znaczenie- przynajmniej z mojego punktu widzenia) O tym mówi Bartosiak, że fajnie, że mamy błyszczący, nowoczesny sprzęt od Amerykanów tylko pamiętajmy, że może zdarzyć się sytuacja w której
  • Odpowiedz
@partyg46: kolega, tutaj dwie zasadnicze kwestie trzeba rozdzielić. Książki pisanie w oparciu o "źródła" to nigdy nie są hity kasowe.
Książki takie jak ta, gdzie już nawet tytuł daje znać kto jest zamierzonym odbiorcą robią dobry hajs.
  • Odpowiedz
Jedyne w czym mocno się pomylił to to że nikt się nie spodziewał że armia ruska to taki pazdzierz, ale tego nikt nie przewidział. Bartosiak przewidywał że Ukraina padnie w przeciągu kilkudziesięciu godzin. Wszyscy tak przewidywali. Więc no beka stulecia z typa, rzeczywiście


@PeterGosling: Chciałbym, żebyś pokazał mi fragment, gdzie Bartosiak mówi, że Ukraina padnie w przeciągu kilkudziesięciu godzin. Spoiler: nie pokażesz, bo takiego nie ma. Bartosiak wręcz jako jeden
  • Odpowiedz
  • 0
@Wolvi666 Kolesie zapisali transkrypcję swoich filmików z YT w których dywagują sobie jakie to Ruskie są potęgą i jakie to genialne były reformy Szojgu. Do tego Amerykanie mają w d.... Europę i teraz prym będą wiodły Niemcy.... tak więc... nie polecam :-)
  • Odpowiedz
@nie_ZSRRaj_sie: powyższe zestawienie to zlepek porównania różnych szczegółów. O szczegółach można dyskutować. Choć uważam, że lepiej przygotowywać się na gorszy scenariusz niż się wydarzy, niż na optymistyczny i być zaskoczonym. Za to jeśli chodzi o ogólną koncepcję to jest jak najbardziej trafna. Ukraina przetrwała pierwsze uderzenie, co było zaskoczeniem dla wielu dużych graczy. USA ma teraz kaprys pomagać, bo Ukraina realizuje ich koncepcje osłabiania Rosji. Bo jakby wyglądała wojna, gdyby
  • Odpowiedz