Wpis z mikrobloga

Wie ktoś w jaki sposób wyglądałby zwrot utraconych zarobków w czasie powołania na służbę w wot? Chodzi mi o taką sytuację -idę do WOT i wzywają mnie np. na 2 tygodnie na granicę - przy formie zatrudnienia #b2b. Czy dostaję coś za to? Zastanawiam się nad wotem, ale muszę sprawdzić, czy mnie na to stać ( ͡° ʖ̯ ͡°) #wojsko #wojskopolskie #wojskaobronyterytorialnej #mon trochę #it i #programista15k bo może ktoś już się z tym spotkał?
  • 25
@CzarnoksieznikJanusz: ja tam bylem na przygotowawczej z 3 lata temu, pozniej odpuściłem kompletnie temat wojska i dostalem wezwanie na szkolenie(nie wiem dokladnie jak sie to nazywalo, ale generalnie dwa strzelania i siedzenie na dupie kolejne dni). Normalnie jakbyśmy byli w pracy na 7 do 15 i elo.

Mi bardzo przypasowało, bo w czerwcu mialem dużo nadgodzin, wakacyjne i inne dodatki, więc wyszlo ponad 10tys netto i do takiej kwoty dostalem wyrownanie.
@szalony_kefir w swojej normalnej robocie przez te 2 tygodnie zarobilbys np 5k. Wojsko oddaje ci te 5k minus to co zarobisz w wocie przez te 2 tygodnie na granicy czyli powiedzmy 2,6 k. Czyli dostaniesz przelew na 2,4 k
@szalony_kefir tak, na działalności też tak działa, wiadomo trzeba mieć papier udowadniający zarobki z poprzedniego miesiąca. Tak jak piszesz, wyrównują zarobki do tego co byś normalnie zarobił. Jako ciekawostkę mogę dodać, że do niedawna oddzielnie przelewali wynagrodzenie z wotu a oddzielnie wyrównanie, więc w moim przykładzie byłby przelew na 7,6 k. Ale przepisy się zmieniły.
@m-wjeczur rotacje są w weekendy, więc wyrównania nie ma. A dodatkowych powołań typu granica nie ma wcale aż tak dużo. I oczywiście na dodatkowe powołanie mogą nie wyrazic zgody.