Wpis z mikrobloga

Czy znacie jakiś praktyczny poradnik do #hoi4? Tradycyjnie, każda gra PDX to arkusz kalkulacyjny i wielość tych wszystkich współczynników, przełączników itp mnie przytłacza. Podchodziłem do gry kilka razy, ale zawsze się w tym gubiłem. Jak widzę czyjąś rozgrywkę, to zawsze gracz klika szybko jakieś przypadkowe przyciski "tu damy to, tu tamto, tu siamto", ja kompletnie nie rozumiem, co się dzieje, a po 20 minutach filmu facet ma podbite pół Europy.

A może trzeba dochodzić do skilla metodą prób i błędów? Jeśli tak, to od czego zacząć?

Wiem, że jest wiki, ale to raczej jako ściągawka, żeby sobie sprawdzić liczby.
  • 11
@glass3: to są podstawy. Mnie chodzi raczej o praktyczne porady przy kreowaniu strategii. Czyli grasz np. tymi Niemcami i masz różne możliwości do wyboru. Przy każdym wyborze są cyferki "+X% do tego", "-Y% do tamtego", ale ja w ogóle nie mam wyczucia, jak te liczby wpływają na dalszą rozgrywkę. Mogę sobie wybrać coś na zasadzie "o, to wygląda na przydatne", ale nigdy nie mam pewności, że w danym momencie nie powinienem
@MostlyRenegade: To generalnie zależy czy chcesz robić jakąś imersję czy po prostu podbić świat( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak po prostu grać dla gry to wystarczy 7 piechoty 2 Arty 20 dywizja/kompanie wsparcia/2 doktryna /casy i się przejedziesz po wszystkich.
@Shqip:
Seconding, co innego exploitować AI, a co innego RPing. Obydwa fajne.

Co do piechoty, wsparciowe anty-air jest musem przewicko mocarstwom.
Logistyka dobra, a może nawet musem, na atakowanie ZSRR.
Doktryna Superior firepower to będzie zawsze preferencja, nawet dla ZSRR jest super.

@MostlyRenegade:
- feedbackgaming ma sporo prezentacji na temat templat i dyskusji na temat obecnych meta, choć powtórzę parę jego uwag:
-- wszystko zależy od wersji i nerfów
--