Wpis z mikrobloga

@MasterOf8
Na fejsie wrzucali filmy jak wszystko stoi bo poparkowane, minac sie nie da, dzbany woza dzieci pod szkole miedzynarodowa i dzieja sie dzeczy niestworzone.
A tak poza tym to zalezy co cie interesuje, duzo terenow zielonych, wzglednie cicho, bitwa o linie autobusowe i akcja "blacharska".
@MasterOf8: Mieszkam przy Rymarskiej. Okolica raczej ekskluzywna, bardzo dużo terenów zielonych i mega spokojnie, blisko Lidl i Borek. Dojazd do dworca i okolic ok, ale dalej już ciężko, korki są tylko w godzinach dojazdów i powrotów z pracy. Na minus to brak knajp/restauracji do wyjścia - pod tym kątem to Zwycięska i okolice dużo lepsze. Ogólnie to bardzo polecam, mieszkam we Wro 10 lat i jest to moje już chyba 6
@MasterOf8 nowe bloki chca otwarcia stolarskiej i lakierniczej miedzy domkami bo stoja w korkach u siebie i jezdza tglko blacharska, a domki chca miec spokoj i brak autostrady na poniemieckiej kostce ( ͡º ͜ʖ͡º) dym od kilku lat juz
@MasterOf8 okolica pod względem zieleni, ciszy i spokoju jest idealna. Do centrum autem czy autobusem też nie jest źle. Brakuje infrastruktury usługowej, nie ma sklepów w pobliżu. Najbliższy to Borek lub trzeba jechać na Ślężną. W takim przypadku auto to zbawienie lub zamawianie przez frisco. Słychać bardzo samoloty, ale z czasem to kwestia przyzwyczajenia. Generalnie dobrze się żyje w tej okolicy.
@MasterOf8: Blacharską wyremontowali ze dwa albo trzy lata temu. Tylko tam jest tak zwany "ruch uspokojony" = jest zwężka i auta jeżdżą na zmianę. Ostatnio za to na lakierniczej na odcinku od Rymarskiej do Tapicerskiej położyli nowy asfalt. Nie wiem po co, nie da się tam przejechać, ulica ślepa do użytku dla kilku mieszkańców ( ʖ̯)
@rulezik: @mirko_efekt: @sophisticated_: @marsjanin2012: @rulezik: @Trunadur: @thewickerman88: Mam auto ale pracuje zdalnie, więc korkami się nie przejmuje. Jedynie narzeczona chciałaby jeździć komunikacją. Według Google Maps, na Orlą idzie się 20min :/ Z drugiej strony autem tez mogłoby być ciężko. Okolica jest super, to jest praktycznie przy parku.
Mieszkanie nie ma też okien na Blacharską, więc nawet jakby tam auta jeździły to ¯\_(ツ)_/¯