Wpis z mikrobloga

@pavl_: Zgadzam się z Mariuszem; jeśli zostajesz przy swojej robocie która Ci i Twojej rodzinie ewidentnie nie wystarcza na godne życie, a nie jesteś osoba ograniczoną jakąś choroba, to tak, jesteś leniwy.
Sam zarabiałem 3,5k w szkolnictwie z nadgodzinami i #!$%@? mnie łapał bo z tych pieniędzy ledwo co udało mi się odłożyć. Wiec rzuciłem robote (miałem dziecko i kredyt, tutaj uprzedzę potencjalne mądrale) spędziłem 3 miesiące na dokształcaniu się i
wyłącznie pod warunkiem że pracujesz pod własnym szyldem, na etacie


@JohnFairPlay: to generalizowanie jest mocno bez sensu. Na swoim też efekty mogą być mierne, kwestia branży czasami, albo innych czynników. Na etacie też wcale nie trudno o docenienie wartościowych ludzi. Można też na swoim ale jakby na etacie, bo dla jednej firmy i wszystko się zlewa w kolejny miks możliwości i faktycznych dochodów, którymi można się dzielić.
@LubieChleb: a to musze byc przyspawany do Polski? chyba zbyt szeroko tego nie analizowales. Co przeszkadza mi wyjechac z tego kraju jak odchowam dzieciaki? Mieszkalem juz przez jakis czas poza Polska wiec nie widze problemu by sie stad wyprowadzic
Warto prześledzić karierę Pudziana, jego okres pobytu w więzieniu, nip jego firmy transportowej i wszelkie inne informacje o jego dyskwalifikacji przez doping oraz pogłoski ile wydawał na kwartał na bicie. Z tego zamglonego obrazu wyłania się jedno : #!$%@? farmazony, ale w mediach będzie gadał bzdety jak to wstaje o 5 rano i…w zasadzie to nie wiem co robi. Po prostu wstaje xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LubieChleb: odróżnijmy dwa typy ludzi. Jeden to taki co robi w fabryce za grosze, robi sobie dzieciaka i narzeka robiąc dalej w fabryce, a drugi to taki co się kształci, rozwija i nawet jak robi sobie dziecko to nie przestaję się rozwijać. Znajdź różnice.
bo generalnie ciężka i dluga praca ma sens tylko i wyłącznie pod warunkiem że pracujesz pod własnym szyldem, na etacie powinno się walić w #!$%@? tak mocno jak to możliwe, bo tam co najwyżej można się dorobić garba


@JohnFairPlay: Zależy w jakim fachu. w ramach pracy masz samorozwój, doświadczenie. waleniem w #!$%@? się nawet nie pochwalisz, a już na pewno nie jest to żadne kapitał który mógłbyś wnieść do jakiejś lepszej
@pavl_: Bo pracować trzeba mądrze i żyć mądrze.

Można ciężko pracować po te 12 h, ale odłożyć coś każdego miesiąca by zainwestować zebraną sumę w podniesienie kwalifikacji czy zrobienie jakiegoś zawodu i przeskoczyć na wyższy poziom życia.
@LubieChleb: komentuje bo teraz mieszkam w Polsce, poza tym odnioslem sie do Twojego wpisu w ktorym cisnales po uzytkowniczce @Katiee tak naprawde bez powodu bo zrobiles jakas projekcje zupelnie nie na temat tego co ona napisala. Ja uwazam ze lepiej by bylo mniej dzieci ale takich ktore maja rodzicow ktorzy moga je wychowywac,pokazac swiat i czegos nauczyc, a nie hodowac. Jakosc jest wazniejsza od ilosci.
@pavl_:
ale mnie to #!$%@?

Każdy bogaty ma:
dobre geny do spieniężenia - sprzedawanie w jakiś sposób swojego ciała, łatwość postepów z ćwiczeń, wyniki
dobre plecy - zawsze trafia na kogoś wpływowego, kto pociągnie dalej i można popłynąć rzeczką do kolejnej osoby z koneksjami
(takich ludzi jak pudzian jest tysiące, ale nie dostali szansy)
charyzma i kreatywność - z tym się też trzeba urodzić

to jest totalna nieprawda, że ciężka praca
bo tak jest- nie uczyłeś się, a teraz się nie rozwijasz, to rypiesz 12h A jak się chciało rodzinę bez kasy to już w ogóle beka xDDDD


@tellet: Ech, słynne "rozwijanie się". Modna formułka, żeby każdego rzucić w pogoń za nie wiadomo czym. Życie nie jest takie proste, że ciężka praca = dobra płaca. To już chyba każdy wie. Są zawody, w których rozwój może mieć zerowe przełożenie na zarobki (np.
@Sharlene: cos w tym jest. Pudzianowi latwo teraz gadać że wystarczy chcieć, musisz wcześniej wstawać itd. Gdyby do strongmanow nie wszedł TVN, Warka, Atlas itd to gunwo by miał a nie kariere. Czy ktos tu z obecnych zna aktualnych polskich strongmanów? Wątpię, ponieważ skończyły sie transmisje, pieniądze i sponsorzy. Pudzian trafil w zloty okres zainteresowania dyscypliną (fakt, ze jest postać też pomogla temu zainteresowaniu)

Co nie zmienia faktu, że pokierował karierą
Powiedz to strajkującym lekarzom i nauczycielom, że trzeba było się uczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@IDontNeedRules: używanie budżetówki jako argumentu xD
No, dalej - powiedz lekarzom na prywatnych praktykach i nauczycielom na prywatnych korepetycjach, że trzeba się było uczyć xD

Ech, słynne "rozwijanie się". Modna formułka, żeby każdego rzucić w pogoń za nie wiadomo czym.

@localoca: No bo tak działa świat - albo jesteś w czymś