Wpis z mikrobloga

Zmieniłem dostawcę internetu i mam #!$%@? zasięg wifi internetu w ogrodzie. Co kupić żeby wzmocnić sygnał? Chcę mieć internet z obydwu stron domu. A najlepiej jeszcze kawałek dalej. Mam kamery wifi.

Takie coś wystarczy?
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/wzmacniacze-wi-fi/wzmacniacz-sieci-xiaomi-mi-wi-fi-range-extender-pro-r03?gclid=CjwKCAjwkaSaBhA4EiwALBgQaDa4SBXdC8fZv7u6k-0mzlR27E_Lyez8jYg7HI6-UWj3JfGS7VUjFxoCa2MQAvD_BwE

Na jakie parametry zwracać uwagę?

#internet #dom #wifi
  • 8
Co kupić żeby wzmocnić sygnał?


@bgjm: osobny accesspoint podłączony przewodem i emitujący osobną sieć (może się tak samo nazywać). Repeatery, wzmacniacze, to gówno jest.
@invi_kk: to wygląda mi na to, że extender nie ma obsługi AC, z podstawowy N ("do 150Mb" -> co w praktyce często daje 30-50Mb). Często te extendery to lipa taka właśnie. Ten Xiaomi też pewnie będzie lipnie działać. Realnie, to najlepiej szukać czegoś na 5GHz + AC, a nawet AX. Routery Wifi mają to do siebie, że przełączają się w najwolniejszy tryb, żeby działały wszystkie aktywne w danej chwili urządzenia, więc
@bgjm: wifi mesh. Samo ogarnia się i pod ta sama siecią działa z inteligentnym przełączaniem się między urządzeniami. Z tymi urządzeniami typu extender czy repeater to jakbyście gdzieś pod kamieniem się uchowali przez ostatnie lata xD