Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 43
877 001 + 31 = 877 032

Zrobiłem to ( ͡º ͜ʖ͡º) Kupiłem gravela mimo że mam swojego Primala. Trafiła się okazja w dobrej cenie wyrwać Kross'a Eskera 1.0 z przebiegiem 500km więc kupiłem go z nastawieniem pokręcenia dopóki ciepło i ewentualnie sprzedania albo gravela jak mi nie podpadnie albo Primala. Pierwsza jazda i powiem wam że całkiem spoko się kręci.

#rowerowyrownik #rower #gravel #kross

Skrypt | Statystyki
arczanos95 - 877 001 + 31 = 877 032

Zrobiłem to ( ͡º ͜ʖ͡º) Kupiłem gravela mimo że m...

źródło: comment_1665678976P3jk5EkfUYopRjOraDE7Rm.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@mati1990 mam znajomego, który sprzedawał niedawno rocznego gravela z przebiegiem 500 km bo... przesiadał się na lepszy. Przebieg był autentyczny, gościu jeździł np. 20km i wracał samochodem bo brakowało pary.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sectra: też tak myślę xd ludzie reklamują gravele jako magiczne rowery do wszystkiego, a tak naprawdę to szosa na szerszych oponach, nie każdy chce poświęcić wygodę dla prędkości i lekkości jazdy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Fakt, że ktoś się go pozbył po tak krótkim czasie może zastanawiać.


@sectra: ja bym się tym nie przejmował za bardzo. Tym bardziej jeśli źródło jest legit bo ma paragon, a sam rower wydaje się być w dobrym stanie.

Ktoś kupił szosę/gravela i okazało się że nie jeździ bo ma słomiany zapał albo jest niewygodnie. Sam kupiłem w zeszłym roku rower i sprzedałem z przebiegiem 200 km. W maju tego roku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@arczanos95: taaaa 500km xDDD


@mati1990: nie każdy robi tyle km co Ty xD jak zobaczysz sobie wycieczki ludzi na Komoot, to są to trasy żeby wyjechać z miasta i zrobić kółko tak do 60km. Jak się w coś wkręcisz, to łatwo zapomnieć że nie każdy jest takim zapaleńcem. Zresztą sam zobacz jak wygląda #rowerowyrownik - w ciągu roku masa ludzi wrzuca wycieczki 30-50km, a teraz zostali tacy co robią setki
  • Odpowiedz
@Jabco: A większą prędkość jest rzędu 2 kmh dla amatora.
Druga rzecz: do mtb można założyć slicki.
Przesiadka na gravela to jednak inna pozycja i trudniej się do tego przyzwyczaić, a rower sam nie jedzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sectra: mi się wydaje że trochę większą prędkość niż 2kmh, ale to patrząc na siebie bo mam i gravela i mtb. Myślę, że wiele ludzi też rezygnuje właśnie przez bardziej pochylona pozycje i twardsze przełożenia. Jak chce jechać do lasu pojeździć po korzeniach i hopach to wybieram mtb, a jak dłuższą traska czy bickpacking to gravel robi robotę :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Inaczej: chciałem powiedzieć, że ktoś pewnie uznał że gravele są przehajpowane, mtb jest bardziej uniwersalny więc opchnął to.


@sectra: wydaje mi się że to już kwestia bardzo indywidualna. Mi bardziej siedzi szosa.

(...), a rower sam nie jedzie.

No właśnie dlatego. Jak siadam na rower to mam wrażenie, że samo jedzie ()

A większą prędkość jest rzędu 2 kmh dla amatora.


No nie wiem,
  • Odpowiedz
@sectra: #!$%@? chłopie. Pa to:
znajomy kupił enduro za 16k w sklepie na firme (więc jest faktura). Jeździł nim RAZ. Po pół roku wystawił go za 13k, napisałem do niego i zgodził się odsprzedać mi za 10k. Wystawiłem rower na drugi dzień za 14k i poszedł w tydzień. Mija kolejne pół roku a ten znajomy mi wysyła zdjęcie tego roweru. Odkupił go za 13k bo ten ktoś też wystawił.
Czekam aż
  • Odpowiedz