Wpis z mikrobloga

@Esemsik: chciałbym mieszkać na wsi i być rolnikiem
ale podobno mają #!$%@? bo ciągle mało kasy. tak żyć, nakarmić świnki, kurki, podlać, dać nawóż, jeść i żeby jeszcze zarobić a reszte dnia szlajać się po lasach, posiedzieć przy jeziorku, szukać czegoś nowego w okolicy. fajnie by było. Nawet bez tego rolnikowania, zbudować chatę w lesie i żyć na mięsie zwierząt z lasu, rybach i owocach, warzywach, kwiatach, ziólach i innych dziko
@agdybytak: @Esemsik: u mnie na festynach koło gospodyń zbiera na jakies cele charytatywne i wtedy też jest dobrowolna kwota. Wrzuca się do sloika i można jeść bez limitu kielbachy, smalec, ogorki kiszone itd. Śmieszy mnie, bo co roku znajduja się cebulaki co dadza 2zl i podają swoim bliskim produkty przez plotek, zeby nie placili xD

@tebezoo: mało kasy to tak jak masz mniej niz 10ha, od 20ha możesz już
@Esemsik: Moim zdaniem powinno być prawo że każdy mógłby handlować do iluś tam tysięcy czym chce w tym też żywnością. Ot rozłożył bym się na rynku i rozpalił grilla + musiałbym wywiesić tabliczkę że nie mam badań z sanepidu i jesz na własną odpowiedzialność. Miałbym radochę w tym że piekę dla ludzi karkczek, kiełbasę, kurczaka, żeberka. Pare razy do roku chciałbym sobie tak dorobić albo upiec burgerki lub na sprzedać po
@CosyGrave nie taki fejk. Byłem ostatnio z rodziną na Polesiu i trafiliśmy na taki festyn "jesienne liczenie żurawi". Był punkt widokowy a obok strażnicy rozpalili ognisko, przywieźli termosy z herbatą i kawą a cały stół był zastawiony kiełbaskami, smalcem i chlebkiem. Potem dojechało ciasto. Niestety piwo we własnym zakresie :(
@niebadzogrem: niestety, to tak nie zadziała
nagle na takich festynach by pojawiło sie z 5 słupów niby każdy by robił na siebie ale jednak na janusza, kełbasa z auchana i musztarda z biedry, do tego ewentualnie smutni panowie, którzy by delikanie Ci przeszkodzili ...
albo zrobili złą reklame
albo by ktoś sie zatruł po Twojej kiełbasie
Każde prawo, znak ostrzegawczy, zakaz, wynika z jakiegoś zachowania wydarzenia, a ludzie to #!$%@?