Wpis z mikrobloga

Hej, w momencie gdy masz podłączony światłowód bezpośrednio do mieszkania (GPON) - POWER DC trzyma przy prądowym życiu urządzenie które konwertuje sygnał światłowodowy na ethernet. ʕʔ

Zatem przez około 1,5h będziesz miał internet nawet bez prądu w mieszkaniu - np w laptopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bodziodestruktor: @MOICO: no tak, ale zazwyczaj jak prąd siada, to łącznie z serwerownią w bloku. I tam chyba nie ma podtrzymania zasilania bo zwykle trzeba chwilę odczekać aby internet zaskoczył po przywróceniu prądu (mimo że router już sobie radośnie mruga).
@Rad-X: Zgadza się. Wszystko zależy od infrastruktury - jeżeli masz światłowód bezpośrednio do mieszkania (a nie ETHERNET z gniazdka) to w serwerowni nie ma żadnych urzadzeń które dosyłają do Ciebie sygnał. I wtedy POWER DC załatwia sprawę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rad-X: Ja bym olał sprawę. Prawda jest taka, że każdy ma jakiś internet mobilny w telefonie, więc jak masz coś naprawdę ważnego do wyklikania, to wystarczy, a umówmy się - ściąganie filmu z netflixa nie jest priorytetem, gdy w mieszkaniu nie ma prądu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeżeli mimo wszystko takie urządzenie jest niezbędne, to kup sobie na własność, zamiast dzierżawić
@MOICO: Za to co powie MOICO - rób odwrotnie.

Niedawno minął rok od momentu, gdzie poszedłem do konkurencji po tym, jak 2 miesiące mnie zwodziliście "już zaraz, za moment, w przyszłym tygodniu będzie ekipa" dostępnością pod moim adresem. I co?

I nadal jestem poza zasięgiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)