Wpis z mikrobloga

Dopiero po 8 latach pracy jako programista dotarło do mnie, że tak naprawdę programiści są zwykłymi wyrobnikami i mają nad sobą wiele osób, których polecenia i zachcianki wykonują. Tylko w swojej bańce uważają, że zarabiają najlepiej a zwykły pazdzierz z "biznesu" zarabia więcej niż oni.
Przez ten czas poznałem wielu programistów, niestety są to osoby, które siedzą całymi dniami przy projekcie i gdyby podliczyć im stawkę godzinową to zarabialiby tyle co magazynier z grupą inwalidzką (z szacunkiem do inwalidów).

Takie są niewygodne fakty. Ja to #!$%@?ę i za miesiąc idę do pracy fizycznej na produkcję. Coś poszło w moim życiu nie tak i niepotrzebnie szedłem jak owieczka w IT.

#pracbaza #korposwiat #programowanie #gorzkiezale #praca
  • 66
@CalibraTeam wieje bejtem, bo programiści są zbyt zapatrzeni w siebie, żeby dojść do takich konkluzji, ale jedno trzeba przyznać. Wiele osób nie rozumie, że są trybikami ogromnych machin i ich praca jest #!$%@? warta w tym znaczeniu, że jest łatwo zastępowalna.
@CalibraTeam: ja pracuję 9-16, ale przed daily o 10 gram w gierki. po 15 też zazwyczaj piję kawkę i przeglądam memy. resztę czasu to różnie, czasami jest dużo do zrobienia i daję z siebie 200%, a czasami idę na drzemkę. ¯_(ツ)_/¯
także nawet #!$%@? mnie to obchodzi, że to jest zarzutka xd
Wiele osób nie rozumie, że są trybikami ogromnych machin i ich praca jest #!$%@? warta w tym znaczeniu, że jest łatwo zastępowalna.


@miodnik: raczej bym powiedział, że jak ktoś nie jest łatwo zastępowalny, to jest #!$%@? programistą. Łatwiej stworzyć spaghetti którego nikt poza autorem nie ogarnie, niż elegancki kodzik który będzie prosty i zrozumiały także dla nowych pracowników.

A że programista to robol z klawiaturą? No shit. Tylko co z tego,
@CalibraTeam: Zależy gdzie pracujesz, jakie masz doświadczenie i jak negocjujesz zarobki :) Sam mam w firmie osoby na stanowisku senior deva które zarabiają prawie 2 razy mniej ode mnie. Dodam że doświadczenia programisty nie określają lata pracy, tylko projekty w jakie był zaangażowany i jakie problemy rozwiazywał.
Pracuje 7:30-16:00 miedzy czasie spotkania wiec programuje mniej więcej 2-3h bo o 12 godzinna przerwa. No nie wiem czy tak jest przy pracy fizycznej. Nie zarabiam dużo bo 16k brutto plus nadgodziny to wychodzi 11.5-12 na rękę ale wiem na ile sovie mogę pozwolić yt na ile innych #!$%@? w domu. Nie wyobrażam sobie zmienić trybu pracy/życia
Poczytaj sobie o mitomanii i pomyśl nad konsultacją ze specjalistą.


@zielonzielon: a ty sobie poczytaj ile zarabia przecięty człowiek np. od agile, scrum master, albo cieć który ci przynosi wymagania aplikacji a ty jak beduin masz je spełnić bo jak nie to dynamiczny junior cie w kilka sekund zastąpi