Wpis z mikrobloga

@SuperTimor435: xD ja na przykład znam gościa który ma czworo dzieci, potężny majątek (złożony m.in. z kilkunastu nieruchomości). cała czwórka, gdy dorosła, spłaca swoje mieszkania/domy na kredytach, dzieciństwo spędzili zaś w małym pokoiku z cieknącym dachem, wdychając grzyba na ścianach (jemu to nie przeszkadzało).
także samo posiadanie jakiśtam zasobów nic nie oznacza, trzeba też chcieć dzieciakom pomóc.
  • Odpowiedz
@gorzki99:

Jesli wychowywali Cie rodzice (a nie oddali do okna zycia pod most ewentualnie utopili w rzece) to jaknajbardziej dali Ci to wszystko co napisalem. Jak widac nie musieli. Domy dziecka funkcjonuja co nie?


Mogli w ogóle dziecka nie robić, skoro nie potrafią się nim zająć jak trzeba
  • Odpowiedz
@SuperTimor435:

Zero. Jak nie potrafię czegoś zrobić to tego nie robię. Szkoda, że wszyscy nie stosują tej zasady


Poczekaj, czyli krytykujesz pomimo tego, że sam nawet nie spróbowałeś? Rozumiem, że z góry wiesz, że się przewrócisz i zastosowałeś metodę położenia się wcześniej?
  • Odpowiedz
@Onuca: No nie wiem, nie wiem. To skomplikowane

@muak47:

A jak nie będzie bez mieszkania i samochodu to już patologia? A mieszkanie to jakie apartament na złotej i mercedes g? Bo rozumiem ze wielka płyta i panda z 2000r to za mało dla roszczeniowych dzieci


Zależy od człowieka, nie kazdy potrzebuje samochodu, to był tylko przykład. Miszkanie i samochód podstawowe, takie jest moje zdanie
  • Odpowiedz
@janekplaskacz:

Poczekaj, czyli krytykujesz pomimo tego, że sam nawet nie spróbowałeś? Rozumiem, że z góry wiesz, że się przewrócisz i zastosowałeś metodę położenia się wcześniej?


Sprobowałem, ale od strony dziecka i z obserwacji i relacji innych ludzi, więc minimalną wiedzę na ten temat mam, zeby stwierdzić, że rzeczy ze screena to za mało
  • Odpowiedz
@SuperTimor435: ja #!$%@?, czyli według ciebie dobry rodzic musi dać dziecku mieszkanie i samochód. Jakie szczęście ze swój pierwszy samochód kupiłem sobie samodzielnie, zreszta podobnie domu. Inaczej mógłbym wychowywać swoich chłopków w myśl twoich zasad a to nie wróżyłoby dobrze im jako „człowiekowi”

Ps: a komórka zakupione przez rodziców tez wchodzą w skład twojego „dobrego” rodzica?
  • Odpowiedz
@phariseo:

także samo posiadanie jakiśtam zasobów nic nie oznacza, trzeba też chcieć dzieciakom pomóc.


No dokładnie. Trzeba dużo rzeczy duchowych i materialnych do tego żeby dać dobre warunki, a nie tylko minimum egzystencjonalne
  • Odpowiedz
@P35YM1574:
Tak w moim otoczeniu większość daje dobry przykład swoim dzieciom i patrząc po ich zachowaniach to również rozmowy przeprowadzane są na poziomie.
Ale każdy w życiu codziennym otacza się innymi ludźmi
  • Odpowiedz
@muak47: Czepiasz się mnie szczegółów. Pisałem już wcześniej, że nie jestem ekspertem i nie mówię, że samochód = szczeście, a brak = nieszczęście. Po prostu moim zdaniem powinno się takie rzeczy zapewnić, wchodząc w dorosłe życie często auto jest potrzebne. Każdy jest inny, może komuś wystarczy komunikacja.

Na pewno jakiś procent ludzi było wychowywane w słabych warunkach i z nie najlepszymi rodzicami, a udało im się ustawić życie tak, że
  • Odpowiedz
@SuperTimor435: Nie nie czepiam się szczegółów, bo to są twoje słowa ze rodzic musi zapewnić auto i mieszkanie. Dla mnie jest to conajmniej chore myślenie które generuje kolejne pokolenie roszczeniowych ludzi. Rodzic ma zapewnić wszelkie niezbędne tobie warunki miłość,szacunek,wykształcenie, wiarę w siebie itp… abyś umiał sobie sam zapracować na samochód i mieszkanie, jeśli dostaniesz od rodziców to dobrze jeśli nie to tez dobrze. W życiu nie pomyślałbym jak ty ze
  • Odpowiedz
@SuperTimor435: Przeczytałem większość komentarzy, moja babcia alkoholiczka, ojciec alkoholik, a ja chodzę z większym bananem na ryju niż większość tych ludzi co siedzą w ciepłym pokoju i #!$%@?ą jak to jest ciężko przez tych rodziców i mam dziecko i kolejne w drodze.
  • Odpowiedz
@muak47: czy zatem żyjesz w elitarnej bańce, odseparowany od większości społeczeństwa, nie masz w publicznych szkołach nikogo z rodziny, nie podróżujesz komunikacją zbiorową, nie chodzisz do sklepu i na imprezy masowe, nie korzystasz z Facebooka? Ciekawe
  • Odpowiedz
@lukihi: pamiętaj ze w myśl zasady @SuperTimor435 musisz dzieciom zapewnić mieszkanie i samochód bo bez tego będziesz gowno nie rodzicem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiec poprzestań na jednym dziecku bo powyżej dwóch to już robią się milionowe kwoty za mieszkania i samochody ;-)
  • Odpowiedz
Mogli w ogóle dziecka nie robić, skoro nie potrafią się nim zająć jak trzeba


@SuperTimor435: Mogli. No ale se zrobili. I skoro wychowali a nie utopili w rzece (nielegalne) albo oddali do okna zycia (legalne), to zapewnili wsystko co napisalem powyzej. Wiec?

I co? Maja utrzymywac pasozyta do 50 roku zycia "bo go zrobili"?
  • Odpowiedz