Wpis z mikrobloga

#homeoffice #korposwiat #programista15k Mirki i Miruny chce kupić nauszne słuchawki bezprzewodowe. W poprzedniej pracy używałem Jabra Evolve2 i były mega ale są dość drogie. Czy jest coś godnego polecenia? Zależy mi na: czas pracy na 1 ładowaniu, mikrofon z funkcją że jak go wezmę do góry to włącza mute i dobry zasięg na bouetooth

Edit: o ile to ważne to używane będą ze #slack #zoom no i obecnie z #macbookpro
  • 27
@strikingsurface: gościu ma budżet jak na połowę jednej słuchawki dousznej, kablowej, używanej i do naprawy, to mu radzę jak ma sobie z małym budżetem poradzić z audio na konfie.
Skutecznie i bez wodotrysków, będzie słyszał i będzie słyszany.

To żaden wstyd żydzić jak się faktycznie nie ma kasy. Kryzys idzie, przewalać pieniądz na jakieś gunwo do spotkań, na których powiesz "cześć" na początku i "dzięki, cześć" na końcu to nic mądrego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@strikingsurface: ja używam 65 , kupiłem uzywki za 240zl bodajże. Mają chyba z 6 lat i trzymają 1.5 dnia po8-9h pracy. Nadają się tylko do konferencji. Do muzy wrzucam sobie soniacze lub bose qc, jak się zdzwo ką zacyna go przelacam na jabre i wsio.
@wykopyrek: masz smutną pracę, skoro jestes typem "hi-bye". Gosciu taguje programiste 15k, macbooka i nigdzie nie pisze, ze ma 50pln na sluchafony. Poza tym kasa wydana na narzedzia pracy nie jest kosztem, ale inwestycją we własny komfort życia.
@oink_oink: do tego nowe nauszniki i są zajebiste sluchawy @czuczer może tą drogą?
masz smutną pracę, skoro jestes typem "hi-bye". Gosciu taguje programiste 15k, macbooka i nigdzie nie pisze, ze ma 50pln na sluchafony.


Napisał, że te jabry są drogie. Nawet za 0,7 ceny. No elo!

Poza tym kasa wydana na narzedzia pracy nie jest kosztem, ale inwestycją we własny komfort życia.


@strikingsurface: jak liczysz ROI od komfortu?
@wykopyrek kolego bo jak nowkinkoszutaja 700zl a ja dostaję opcje odkupi ponad 2 letnich słuchawek, już bez gwarancji, za 500zl to uznaje że to bez sensu. Więc pytam tu grzecznie czy może ktoś używa czego innego. Może nowego za 500zl a może za 300. A może jednak te Jabry za 700 :) nie zaglądaj mi w portfel. Jeśli masz jakieś za 1,5k i jesteś w stanie powiedzieć że to te jedyne to
@czuczer: odradzam wszystko co ma przyczepiony mikrofon, bo to tylko na filmach się sprawdza, albo jak biegasz po scenie i potrzebujesz obie ręce.
Nie wiem ile razy dzwoniliśmy między systemem telekonferencyjnym za jakieś chore pieniądze (polycom, siemens) i thinkpadem. Różnica w jakości była słyszalna, ale nigdy nie przeszkadzała w niczym.
W przeciwieństwie do jakichś wynalazków logitecha, czy innych creativów.

Jeśli mikrofon z laptopa nie nadąża za twoimi potrzebami, to dokupujesz coś
@wykopyrek tylko widzisz ja jak mam calla i pracuje z domu to lubię sobie pochodzić, czasem wyjść do kuriera przed dom :) więc jabry były do tego bardzo wygodne :) nie musiałem siedzieć przed kompem cały czas tylko cyk mikrofon w górę i mute i idę robić kawez cyk w dół i mogę coś powiedzieć :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czuczer: kup sobie Corsair hs70 pro i wywalone. Mikrofon na mute na przycisk po lewej stronie słuchawek, nie wiem ile trzymają bo osobiście używam wersji przewodowej hs50 pro
@czuczer: to faktycznie, przy takim użyciu mikrofon musi być. Na pewno słuchawki z mikrofonem ukrytym są do dupy, nawet takie za parę koła.
Boję się, że 700 to takie minimum, jeśli chcesz mieć coś co będzie robić takie fiku-miku jak opisałeś. Bo i stabilne połączenie BT musi być, a w tańszych słuchawkach to różnie.
Lipa teraz, bo dolar drogi. Może jakieś promki złapiesz.

Ja, jeśli mam biegać, wdzwaniam się telefonem, jakimś