Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja uważam, że Ród Smoka to przeciętny serial? Chwilami jest niezły, ale generalnie jest średni ze wskazaniem na przeciętny.

Nie wiem skąd opinie jakoby był lepszy od GoT. Może mamy zupełnie inny gust, ale z mojej ocenie bardzo dużo mu brakuje do GoT na wielu płaszczyznach.

Postacie są mało charyzmatyczne lub po prostu nijakie, niezbyt ciekawa fabuła, chwilami wieje nudą. Najbardziej brakuje mi niezwykłych postaci oraz mrocznej, tajemniczej aury. Podsumowując: Ród Smoka nie ma klimatu.

#houseofthedragon #graotron #got
#seriale #niepopularnaopinia
tomosano - Czy tylko ja uważam, że Ród Smoka to przeciętny serial? Chwilami jest niez...

źródło: comment_1665502452L7kaMRvimBZaRmRnTXqrNx.jpg

Pobierz

Czy Ród Smoka jest lepszy niz Gra o Tron?

  • Tak 34.9% (107)
  • Nie 53.4% (164)
  • Znacznie gorszy niż GoT 11.7% (36)

Oddanych głosów: 307

  • 11
  • Odpowiedz
@tomosano: obejrzałem specjalnie sobie pierwszy sezon gry o tron i z perspektywy czasu uważam, że ród smoka przynajmniej dla mnie jest ciut lepszy. Wiadomo ten pośpiech do tańca smoków trochę boli bo nie ma takiego rozwoju niektórych postaci, ale mamy wszystko to co w pierwszym sezonie i bardziej skupienie się na 2/3 rodach niż na tylu wątkach co w grze o tron gdzie wątek Daenerys mnie nuży.
  • Odpowiedz
@tomosano: Nie można porównywać tego serialu do Gry o Tron 1:1. Tutaj są dwa obozy, które walczą między sobą, w Grze o Tron było pełno rodów i pojedynczych knujących jednostek dlatego akcja tam była szybsza i bardziej zróżnicowana.
  • Odpowiedz
@Varumax: Oczywiście, mniej wątków sprawia, że dynamika jest zupełnie inna, ale chodzi mi przede wszystkim o niezbyt wyraziste postacie, nieumiejętność budowania napięcia. Pojawił się zachwyt na kreacją Paddyego Considine, zagrał dobrze, ale nie jest to wybitna postać.

Potężny Tywin swoją charyzmą przyćmiewa całą obsadę tego serialu.
tomosano - @Varumax: Oczywiście, mniej wątków sprawia, że dynamika jest zupełnie inna...

źródło: comment_1665503850tshK3fBznzhsykCqLVN2N4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@tomosano: Wydaje mi się, że niektóre postacie pokarzą dopiero "pazur", jeszcze panuje pokój i niewiele robią. Kolejnego Tywina raczej bym się nie spodziewał ujrzeć, nikt nie zapowiada się na taką postać.
  • Odpowiedz
Dla mnie jest średni/#!$%@?. Niektóre odcinki oglądałem jakby na siłę. Ten z Amazona to w połowie drugiego odcinka przestałem oglądać. A Ród, może się rozkreci.
  • Odpowiedz
@tomosano: szczerze mówiąc nie spotykam zbyt wielu opini (nawet tutaj na tagu wśród fanboyów) że HOTD jest lepszy niż GOT. Większość (w tym ja) widzi w HOTD solidny serial fantasy, miejscami mający podobny vibe co GOT. Ciekawych postaci jak dla mnie nie brakuje - Daemon i Aemond wyglądają jakby mieli się za kilka odcinków lub w przyszłym sezonie rozkręcić. Na razie nie jest to absolutnie poziom GOT, możliwe że nigdy nie
  • Odpowiedz
@tomosano Według mnie ród smoka trzyma bardziej stabilny wysoki poziom. Nie ma niepotrzebnych scen i wątków, same konkrety. Sprawia wrażenie poważniejszego, bo gra o tron to momentami jak komedia. Zastanawia mnie tylko dlaczego w obu serialach pomijane są ważne wydarzenia i widz informowany jest po fakcie. Oszczędność? Ilość poddanych i wielkość sali tronowej sprawia wrażenie jakby królestwo składało się z kilkudziesięciu osób.
  • Odpowiedz