Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak się zachować, aby było całkowicie uczciwie? Jestem od 5 lat z różową. Od początku mieszkamy w Holandii (poznaliśmy się przez internet i po miesiącu znajomości zdecydowaliśmy się na wyjazd), gdzie oboje ciężko pracujemy i odkładamy sobie hajsy (każdy oddzielnie) na wkład własny lub nawet zakup M za gotówkę w Polsce. Oboje jesteśmy lvl 31. Ona bardzo zaczęła naciskać na ślub i dziecko. Ja chcę jeszcze odczekać 2-3 lata. Przynajmniej do czasu aż mnie będzie stać na mieszkanie w PL. Rozmawiałem z nią wielokronie o tym, jasno komunikowałem swoje podejście, ona je rozumiała, ale ciągle wracała do tematu. Wczoraj powiedziała mi, że mam tydzień na decyzję. Albo planujemy datę ślubu, kupuję pierścionek, zaręczamy się, wpłacamy zaliczkę (w Polsce) i bierzemy się za dziecko, albo się rozstajemy. Nie wiem jak się zachować. Kocham ją, zależy mi na niej, ale nie chcę teraz ani ślubu ani dziecka. I co teraz? Rozstać się, przecierpieć ten 3 miesiące - pół roku, ale żyć po swojemu i nie dać się szantażować? Czy jednak zgodzić się na jej warunki, bo niby czemu nie, ale z poczuciem, że zostało się do tego przymuszonym? Boję się, że w tym drugim wariancie, jeśli coś pójdzie nie tak, nigdy sobie nie wybaczę. Doradźcie proszę. Chcę być uczciwy wobec dziewczyny, ale też wobec siebie.


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63452de1c3277447914062ed
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 208
Do tego trzeba KASY i to op ma racje, dziecko powinni robić bogacze a nie bieda. Bo co biedota da dziecku? Komputer, internet i dzieciok przesiąknie tik-tokiem i wykopem zostanie przegrywem albo zaburzoną laską. Dorośnij


@Pozytywny_gosc: This. To jest jeden z wielu powodów dla których nie chce mieć dzieci. Bo mnie na to nie stać aby mu zapewnić jakąś przyszłość. To co to za życie jak dzieciak ma się męczyć i
Wypisz wymaluj mój kumpel. 3 lata temu jedna laska mu dała ultimatum że albo ślub albo koniec. Rozeszli się a dwa tygodnie temu piłem zdrowie na jego weselu z normalną dziewczyną którą sobie szybko znalazł


@brh4life: z ciekawosci, jaki wiek? Jego i jej w momencie rozstania

masz szczescie ze przed slubem ziomku. Spadaj i sie nie zastanawiaj. Taki szantaz to niech sobie w dupe wsadzi. Widac, ze jej zegar biologiczny zaczyna
@AnonimoweMirkoWyznania: po narodzinach dziecka niestety facet w 99% przypadków idzie w odstawkę i najważniejsze dla niej będzie dziecko. Jeśli tego nie czujesz to tego nie rób. Później przez jakiś czas będziesz żałował, ale to jest złudne uczucie.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Ale fajny temat wynikł, ale opinii i zdań...
Ogólnie i tak miałeś dużego farta że po miesiącu od poznania się wyjechaliście za granicę i po 5 latach dalej ze sobą jesteście.
Nie napisałeś nic o tym jak wygląda wasz związek. Dałeś efekt końcowy czyli mocne ultimatum ze strony partnerki co samo w sobie jest w zasadzie deal breakerem. Po jakimkolwiek ultimatum dziękuje się za współprace. Albo coś albo ona odchodzi
@AnonimoweMirkoWyznania czego Ty się spodziewałeś że Ci powiedzą zgódź się na dziecko :) powiem Ci tyle I'm dłużej będziesz odkładał tym. większą szansa że ani ślubu ani dziecka z tego nie będzie o obudzisz się sam jak palec w swoim m4