Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, z niezabezpieczonego tira spadła gruda piachu prosto mi na maskę :/ niestety do blachy ( ͡° ʖ̯ ͡°). Rozglądałem się za blacharzami ale oni proponują mi tylko lakierowanie całego elementu. Mi głównie zależy żeby to zabezpieczyć przed korozja, może być leciutki widać. Macie pomysł jak to zareagować? Kluczyk dla skali, dzięki!

#motoryzacja #samochody
mlodysum - Hej Mireczki, z niezabezpieczonego tira spadła gruda piachu prosto mi na m...

źródło: comment_1665465854POvOy41ieBw1YbCMfkg3zJ.jpg

Pobierz
  • 21
@mlodysum: Podjedź do jakiegokolwiek sklepu z lakierami samochodowymi, podaj numer koloru lakieru i dorobią ci lakier na zaprawkę w pojemniku podobnym do pojemników na lakier do paznokci. Jak się postarasz to defekt nie będzie widoczny z odległości bliższej niż 10-20cm.
@mlodysum: kup sobie lakier/zaprawkę pod kolor i zrób sam. Najpierw podkład jak trzeba a potem kolor. Całe zestawy są takich małych buteleczek po kilka ml +-60zł, nawet odrdzewiacz często jest. Oczywiście musisz odpowiednio dobrać kolor po VIN. Do wyciągania wgniotek tez są zestawy na kleju, chociaż na rancie może być ciężej.
@mlodysum: Jedynie co to zaprawka, w pierwszej lepszej mieszalni lakierów dobiorą a jak nie masz w pobliżu to np allegro. Tylko pamiętej że potrzebujesz bazę i klar. A jak nie chcesz mieć rdzy w tym miejscu to też waro r-stop albo epoksydowy dać. W internecie jest sporo poradników jak zrobić zaprawki lakiernicze. Jak zrobisz dobrze ty tylko ty będziesz je widział.