Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#praca #pracabaza #mobbing #prawopracy #prawo
Moja różowa pracuje w firmie która ogarnia zamówienia dla klientów. Kilka tygodni temu trafiła na pracę z polską firmą, w której banda matołów (inaczej tego nazwać się nie da) zachowuje się tragicznie. Wyzywa ją i jej koleżanki, donosi do managera, że ktoś wziął dzień wolny (i za to jest #!$%@?, nawet jak manager klepnął dzień wolny). Krzyczy (dosłownie) rzeczy w stylu "JESTEM KLIENTEM I MASZ IDIOTKO ODPISYWAĆ MI W MINUTY NAWET JAK SRASZ" ALBO "NIE INTERESUJE MNIE, ŻE FIRMA XYZ NIE ROBI JUZ TEGO KOMPONENTU! MASZ MI GO ZAŁATWIĆ BO ZA TO PŁACE IDIOTKO".
Myśleliśmy też, żeby nagrać tę rozmowę i wysłać do osób "wyżej" niż managerowie, ale też ni cholery nie wiemy jak prawnie wygląda możliwość nagrania rozmowy zawodowej, bez informowania klienta i pokazanie nagrania wewnątrz firmy.

Z 8 osobowego zespołu 4 dziewczyny złożyły już wypowiedzenie, 2 są na l4 więc całe to gówno praktycznie spada na moją dziewczynę, bo jako jedyna nie ryczy po rozmowie z tymi ludźmi.
Zastanawiam się, czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego, inne, niż wypowiedzenie? Managerowie nie widzą problemu, bo klient płaci na czas. Jest w ogóle szansa na to, żeby podchodziło to pod mobbing, gdy mówimy o stałym kliencie, z którym trzeba współpracować?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63444298c32774479140476b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 3
  • Odpowiedz
OstryJabol: wbrew temu co sie powszechnie uwaza, możesz zgodnie z prawem nagrywać, kazda rozmowe w której uczestniczysz.
Nie mozesz z zalozenia nagrywac innych rozmów (podsłuchiwać).

Jezeli nagranie zostanie wykorzystane w sadzie jako dowod, a na tym nagraniu sa poza kwestiami zawodowymi jakies intymne wywody kogokolwiek - to ten ktos moze wtedy zlozyc pozew o naruszenie dobr / praw. Dlatego wlasnie przed nagrywaniem rozmow pojawia sie slynna klauzula o tym czy zgadasz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: z doswiadczenia mowie takim Klientom zeby sie uspokoił a skrzynka z zazaleniami i skargami znajduje sie na.... Podaje adres do korespondencji.

Skladac skargi do menagera pisemnie, z kazdym telefonem a potem eystapic o podwyzke z powodu zlych warunkow pracy i prosić o opłacenie wizyt u psychologa bo takie telefony sa nie do zniesienia, zle sie juz sypia przez nie a menager nic z tym nie probuje zrobic.

Leci podwyzka, ewentualnie
  • Odpowiedz