Wpis z mikrobloga

Tą całą przyjaźń polsko-węgierską można sobie w dupę wsadzić. To chyba największy i najbardziej szkodliwy mit, jaki polityczno-historyczny jaki istnieje. Prawda o Węgrach jest taka że to ugrofińskie faszole, którym imponuje zamordyzm, stąd zawsze ich bardziej ciągneło do Rosji oraz do Niemiec jak te były zamordystyczne (III Rzesza itd.) Bardziej zakompleksione w Europie są tylko ruskie i serby (specjalnie z małej). Polak Węgier to żadne bratanki, a o Węgrach mam takie zdanie: Węgrzy wyszli z Uralu, Ural nigdy z nich nie wyszedł. O wiele lepiej na kumpli na południu nadają się Rumunia (również wysokie potencjalnie zagrożenie r0sją) oraz Chorwacja (też Słowianie i też mocno przeciwni panslawizmowi).

#takaprawda #polska #wegry #rosja #ukraina #wojna
t.....L - Tą całą przyjaźń polsko-węgierską można sobie w dupę wsadzić. To chyba najw...

źródło: comment_1665414186nOkRWETGZmworxiog3cFor.jpg

Pobierz
  • 62
@the_BILL: bylem tam w tym roku, wygladaja jak mieszanka araba z cyganem, na ulicy jak ida w twoja strone to masz te dziwne uczucie z ze zaraz cos bedzie chcial ( w najlepszym razie).
Nikt tam sie na widok polaka się nie cieszy ani nie uśmiecha, nie rozumiem kto nam wmówił wielka przyjaźń.. chyba wlasnie pisowcy dla swojej propagandy. Wszedzie wali tam moczem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Takie uogólnianie jest bardzo prymitywne, przekreślanie ludzi i nazywanie prawdą o narodzie na podstawie tego co robi obecny przywódca..


@P3tro: człowieku, orban w tym swoim śmietniku ma już grubo ponad 60% poparcia
@the_BILL: No jako osoba mieszkająca za granicą to się nie zgodzę.

W zasadzie jedyna nacja która reaguje pozytywnie na info że jestem Polakiem to Węgrzy właśnie (Litwini 50/50 pozytywnie lub negatywnie; podobnie z innymi państwami ościennymi ale bardziej neutralnie; Niemcy neutralnie lub negatywnie).

W towarzystwie zwykle następuje ciekawa symbioza: 90% Polaków jakich znam za granicą poznałem poprzez znajomych Węgrów właśnie.
Polak Węgier to żadne bratanki


@the_BILL: Oczywiście i nawet obecnie to widać. Wystarczy pojechać na Węgry, żeby zobaczyć, jaki to "gościnny" kraj. Ludzie tam bardzo rzadko znają inny język obcy niż niemiecki, są zakompleksieni i uprzedzeni wobec obcych. Polaków nie traktują jakoś lepiej od innych nacji. No może poza Niemcami i Austriakami do których chyba z uwagi na swoją historię czują niższość.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@flumpy_bread: Ordynacja dotyczy wyborów - tutaj masz surowe poparcie. Co do mediów i propagandy to wcale się nie dziwie że węgrzy łykają wszystko. Mieszkałem tam, poznałem węgrów i nigdy nie nazwałbym ich ani naszymi braćmi, ani Europejczykami, ani tym bardziej cywilizowanymi