Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej ludzie z #bielskobiala szukamy miejsca do życia i zastanawiamy się nad waszym miastem.
Obecnie mieszkamy w aglomeracji śląskiej.
Rodzina 2+2.

Być może się mylimy ale w naszych głowach jest to kompromis bo zapewnia wszystkie zalety powiedzmy dużego miasta typu kultura rozrywka zajęcia dla małych dzieciaków, a jednocześnie jest możliwość znalezienia fajnej działki i zbudowania domu tak jakby "na uboczu" i blisko natury.

Czy to prawda że pod kątem rynku pracy Bielsko się mocno rozwinęo?
Ogólnie że na mieście jest gdzie dobrze zjeść i co porobić?
(Wiem że miasto ponoć umiera nocą ale z dwójką dzieci to nie jest problem)

Żona #it i raczej praca zdalna (choć w sumie trend się też trochę odwraca i firmy chcą ludzi w biurze) więc myślimy czy za 15 lat będzie tam praca.
Ja handel i obsługa klientów kluczowych.

Znajdzie się u was pracę w tych obszarach czy raczej ludzie dojeżdżają do Katowic i okolic?

Raczej widzicie że wszystko zmierza w dobrą stronę i będzie to fajne miejsce do życia? Czy ludzie stamtąd wyjeżdżają tak jak z całej aglomeracji śląskiej?

Co wam się podoba w mieszkaniu w Bielsku? A co was denerwuje i wkurza? Czy dla takiej rodziny jak nasza myślicie ze będzie to odpowiednie miejsce? Czy może to tylko wyobrażenia i wyprowadzicie nas z błędu xD

O czym nie pomyśleliśmy / co nam ucieka?
Może jednak lepiej bliżej Katowic się lokować? Z drugiej strony niedługo ma być deoga ekspresowa do Mysłowic...

Wiemy że jest #smog ale obecnie u nas też jest, po prostu trzeba czekać aż te wszystkie piece wymienia co mam nadzieję nastąpi szybko...

#slask #katowice #gliwice #zabrze #rybnik #sosnowiec #dzieci #rodzina #myslowice

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63441756c3277447914041e5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie lepiej po prostu zostań na górnym? W pół godziny max dojeżdżasz do takich miast jak Bytom, Gliwice, Chorzów, Zabrze no i do najważniejszych Katowic. Pracy jak w #!$%@? a do tego pełno rzeczy do robienia od muzeów przez lasy i parki do galerii. W weekendy życie nocne jest nawet w takich malutkich tarnowskich górach a co dopiero w kato. Jedyny powód jaki odnajduje żeby #!$%@?ć do bielska to dlatego
Czy to prawda że pod kątem rynku pracy Bielsko się mocno rozwinęo?


@AnonimoweMirkoWyznania: to zależy jakiej pracy

Ogólnie że na mieście jest gdzie dobrze zjeść i co porobić?

(Wiem że miasto ponoć umiera nocą ale z dwójką dzieci to nie jest problem)


@AnonimoweMirkoWyznania: to zależy co masz na myśli "zjeść", "porobić". Władza wychodzi chyba z założenia, że są góry to nie trzeba nic więcej robić. Są dwa słabe baseny które
@AnonimoweMirkoWyznania: praca jest jak najbardziej, od projektowania wnętrz, budowlankę, handel i przemysł. Przede wszystkim blisko przyrody - zawsze jesteś w pobliżu lasu i gór (ja mieszkam na blokowisku, idę 30 minut i już zaczynam wchodzić na Szyndzielnię). Jeżeli chodzi o dzieci, to szkoły średnie wg rankingów jedne z lepszych w kraju, ogólnie szkół i przedszkoli jest bardzo dużo. Można się przyczepić do MZK, gdyż kursów jest trochę mało. Są knajpy i
Powiem Ci jeszcze, że z perspektywy osoby, która mieszka obecnie w Krakowie, nie mogę się doczekać kiedy skończę studia i wrócę do Bielska.


@bartmx17: pracować zdalnie czy w Bielsku za 5k brutto jak dobrze trafisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@viollu: ja bym wybrał 5k brutto na miejscu ;p koszty utrzymania w Bielsku są jednak niższe niż w takim Krakowie i zakładam, że również mniejsze, niż w takich Katowicach