Wpis z mikrobloga

5.2008.25


@geuze: Z tego co widzę 2008 to noże do mięs, szefa kuchni to 2003. Mam od jakichś 5 lat 5.2003.25 i do domowych zastosowań jest bardzo dobry. Początkowo może wydawać się długi jak szabla, ale jak już się przyzwyczaisz to każdy inny będzie za krótki.
@tmkg: wygląda solidnie, może bym wziął jednak 22cm tylko XD

@dyniel: no widzę, że koło stówki chodzi, może w outlecie w Roer wyrwę taniej, tam jest outlet Zwillinga XD W sumie Victorinoxa też. Zwilling i BSF też często widywałem w TK Maxx
@geuze: w Niemczech też można trafić na promki, byłem niedawno u nas w Belgii na wyprzedaży fabrycznej KitchenAid, Demeyere itp i tam były 4 sterne właśnie po 50
@geuze: W kuchni przydaje się więcej noży niż jeden szefa, drugi do sera i trzeci do chleba. Warto mieć dobry nóż 18-20cm oraz taki 25-28 cm jeśli bawisz się poważnie mięsem. Zwilinga obczaiłam, są spoko, ciut droga marka. Może znajdź równie dobre za mniejsza cenę i weź dwa? Tu płacisz za markę po prostu, nie proponuje tefala i innych gównien ale producentów jest sporo, możesz poczytać o stali i dobrać rączkę.
arinkao - @geuze: W kuchni przydaje się więcej noży niż jeden szefa, drugi do sera i ...

źródło: comment_1665348389Wrj8qHJySj324VE7xpNO8R.jpg

Pobierz