Wpis z mikrobloga

Mircy orientuje sie ktoś ile to może być warte, albo gdzie mogę uderzyć by był to w stanie ktoś wycenić, odkupić?

Mam "po rodzinie" sporo antycznych ksiazek, babcia byla znana pisarka w swoich latach, pic rel to jedna z kilkunastu ksiazek z 1700 roku po francusku, mam jeszcze pelno innych ksiazek z 1800r itd.

#literatura #ksiazki #antyki
mclf1 - Mircy orientuje sie ktoś ile to może być warte, albo gdzie mogę uderzyć by by...

źródło: comment_1665324672pgTuAnIdZfI2oTHKdRGQhd.jpg

Pobierz
  • 21
@mclf1: ciężko mi powiedzieć, pierwsze co bym zrobił to spisał tytuły książek i poszukał w antykwariatach czy takie książki są jeśli tak sprawdził bym ich cenę. Są też jakieś wyceny online może byli by wstanie wycenić, ale to na pewno ceny zaniżone będą. Najlepiej właśnie posprawdzać ceny tych książek w antykwariatach online. Cena starej ksiażki zależy od tego co w sobie ma, ile ich wydrukowano (książka która została wydana w 100
@mclf1: Stara zasada zawsze działa: jak chcesz pozbyć się szybko, to zarobisz dużo mniej, niż jak będziesz cierpliwy. Jak sprzedasz w kupie to tez mniej zarobisz niż pojedynczo.
Generalnie powinieneś wyszukać każdą książkę na abebooks, ebayu, booklookerze itd, żeby zobaczyć po ile chodzą - ale pamiętaj, że czasami ludzie (amatorzy) dają kompletnie odklejone ceny i przednio im się nie sprzedaje latami. Proponuję też zapytać na r/bookcollecting i innych subredditach - tam