Wpis z mikrobloga

Czytałam już wiele artykułów na temat zamieszania grafik na instagramie, stosuje sie do rozmiarów, tak by wyglądały jak najlepiej. A i tak na Instagramie wyglądają gorzej. Jeszcze jak dodaje grafike z telefonu i patrze w telefonie jest mała różnica spadku jakości, za to jak patrze przez przeglądarke na komputerze różnica jest bardzo widoczna. Przeglądam wiele kont, grafików profesjonalnych i tych mniej, ich grafiki mają dobrą jakość i na telefonie i komputerze, są wyraźne - moje po dodaniu nie. Może ktoś w końcu pomoże mi w tym problemie. #grafika #grafikakomputerowa #instagram #illustrator
  • 2
@zelluss: Nie mam instagrama, ale tu nie ma żadnej magii. Wysyłasz zdjęcie i albo jest ono kopią 1:1 albo co bardziej prawdopodobne jest reenkodowane w celu zaoszczędzenia miejsca na serwerze. Być może ważni ludzie z zasięgami mają lepszy algorytm i ich zdjęcia nie są aż tak bardzo kompresowane.
A i tak na Instagramie wyglądają gorzej.


@zelluss: Gówniana kompresja zdjęć. Miałem konto 2 tygodnie i pożegnałem się z tym syfem. Nawet Wykop ma zdjęcia w wyższej rozdzielczości xD