Wpis z mikrobloga

@WolfSky: Mam cr laser od creality. Najlepiej działa na sklejce, przy przezroczystej pleksi nie daje rady. Można grawerować/wycinać z pliku dxf, obrazów. Wypalanie trwa dość krótko. Mam laser 10w, ale to trochę mało jak chce się wycinać laserowo. No i dość śmierdzi podczas wypalania.
@oggy1989: laser mam od dziś więc jeszcze nie wiem.
Na razie wiem ze tnie sklejkę 3mm ale to bardzo boli. Tzn wymaga 16 przebiegów z prędkością 1000mm/s
@WolfSky: to są prawie 3h ale wiem już że da się to zoptymalizować. Grawerowałem na niskiej prędkości z 50% mocy.
Grawer na razie testowałem na sklejce, mdf, folii, tekturze, skórze. Dalsze materiały w planach jak żona pójdzie do pracy bo grawerowanie jednak śmierdzi.
@wbielak: Mój kosztował 310€ - trafiłem na promo z okazji wypuszczenia wersji 10w ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze się potem okazało że wygrałem do niego zestaw akcesoriów :D Największy minus to ten zapach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@GryzeKisiel: Bez przesady. To dioda 1.6W. Ale... Generalnie ponieważ śmierdzi to raczej laser sobie chodzi w pokoju z otwartym oknem w którym mnie nie ma.
Zamierzam się wyprowadzać i w domu mam zaplanowane miejsce na lepszy laser i drukarkę żywiczną i inne takie. Tam już jest ogarnięta wentylacja.
Narazie tylko młody ma zakaz włażenia do pokoju jak drzwi są zamknięte.

@sruba_m3: Okulary jak zamierzam patrzeć w kont w którym stoi
@wbielak: Ja bym chociaż kupił kawałek materiału który pochłania to pasmo promieniowania (czerwone plexi np., musiałbyś zrobić testy czy cos przepuszcza, bo dedykowane szyby ochronne to rzadki towar i ciężko kupić. Do tego wyciąg z filtrem węglowym jak do lutowania (możesz zrobić nawet DIY). Nie jest to profesjonalne ale zawsze lepsze nic nic. Albo kup oczyszczacz Xiaomi i załóż filtr węglowy i formaldehydowy. Sam mam ten problem, bo czekam na dom