Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wpis jak najbardziej na poważnie. Wytłumaczyłby mi ktoś krok po kroku jak debilowi jak umówić wizytę do psychiatry na nfz bez fizycznego udawania się do jakiejś placówki? To moja pierwsza styczność z umawianiem czegoś na nfz samemu i kompletnie nie wiem gdzie dzwonić czy jak elektronicznie załatwiać skierowanie. Jest tych organów, odnóg nfz i miejsc kontaktu tak dużo że się w tym gubię a poradniki na internecie odsyłają mnie do niedziałających linków. Czuję się tragicznie od dłuższego czasu więc prosiłbym kogoś doświadczonego w załatwianiu tych spraw o radę jak się za to zabrać.
#psychiatria #nfz #medycyna #leczenie #depresja #pytanie #zalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63419d025c6979540eeff505
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: "Aby zapisać się do psychiatry nie jest potrzebne skierowanie. Wystarczy więc zadzwonić i poprosić o połączenie z rejestracją poradni zdrowia psychicznego. Możesz również udać się tam osobiście. W rejestracji należy poprosić o wyznaczenie dogodnego dla Ciebie terminu wizyty, możesz zapisać się też na określoną godzinę."
@AnonimoweMirkoWyznania jest taka strona gov 'kolejki nfz'. Wpisz tam poradnia psychiatryczna. A resztę napisali Ci w komentarzach wyżej.
I nie zrażaj się że termin oczekiwania to np 1.5 miesiąca. Zapisz się.
Skierowania nie potrzebujesz.
Wizyta w polskich realiach trwa 15-30min, nie będzie to jak 'psychoterapia', tylko ma na celu rozeznanie się co do Twojego problemu.
Czasami potrzebne jest kilka wizyt by wdrożyć leczenie.