Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia
#pzu
#samochody
Po kolizji zostawiłem auto do naprawy w ASO, wycenili szkode na 12k, mieli przystąpić do naprawy, zamówili części.
Dziś przyszła decyzja z PZU ze wg nich szkoda wynosi 5k i tyle przekażą na konto bankowe ASO.
Pytanie, czy ASO może mnie obciązyć różnicą kosztów naprawy a tym co przyznało PZU, czyli 7k?
Druga sprawa to czy jest sens się odwoływać od decyzji PZU, jezeli tak to co trzeba robic
  • 10
  • Odpowiedz
czy ASO może mnie obciązyć różnicą kosztów naprawy a tym co przyznało PZU, czyli 7k?


@MrsMsx: Oczywiście że tak, PZU jakiś czas temu oficjalnie powiedziało że nie będzie spełniać zachcianek ASO i ich wycen z kosmosu (w sumie realne ceny na te czasy, ale upolitycznienie PZU robi swoje :) )

to czy jest sens się odwoływać od decyzji
  • Odpowiedz
@MrsMsx: Błąd zrobił przeciętny Polski wyborca, głosując na kompletnych imbecyli i skończonych komunistów którzy upolitycznili zarząd PZU na tyle, że aktualnie większość niema pojęcia jak działają ubezpieczenia a jedynie ,,mają być wyniki" i w dupie mają prawo. Prawdopodobnie będziesz musiał iść do sądu i wykłócać się z nimi, bo od ręki tego nie wypłacą w pełnej kwocie.
  • Odpowiedz
@sayanek: Jutro zadzownie do ASO, zobaczymy co powiedzą ale nie chce im dopłacać 7k za robotę, wolałbym wziąć auto ale pewnie jak zaczeli coś robić to teraz bedzie problem no i druga sprawa upoważniłem ich do odebrania kwoty z PZU ... niestety ktoś mi doradził ten sposób. Nigdy wczesniej nie mialem żadnego wypadku zw którym musiałby korzystac z ubezpieczenia (,) i nie wiedziałem co robic
  • Odpowiedz
znajomy mi doradził ten sposób


@MrsMsx: bo w normalnych czasach, w normalnym kraju to był dobry sposób jeszcze z 3-5 lat temu.

Ale że wraca komuna, to trzeba się z tym liczyć że upaństwowione za mocno gałęzie gospodarki funkcjonują raczej średnio niż dobrze :)
  • Odpowiedz