Wpis z mikrobloga

Z tymi awizo z #pocztapolska to prawda że wjebuja od razu do skrzynki, nawet do drzwi nie zadzwonią. Spodziewałem się dzisiaj ważnej przesyłki i od rana byłem w domu. Wychodzę, zaglądam do skrzynki a tam awizo z dzisiejszą data, list polecony XD No #!$%@?, tak się nie robi.
#zalesie
  • 13
@Credek: czasem nawet nie wrzucają awizo do skrzynki, a wystawiają jedynie elektroniczne. Jak złożyłem ostatnio skargę na listonosza to się okazało, że mają w terminalu GPS i awizo wystawił będąc w zupełnie innej lokalizacji.
@Credek: Nie ma tej przesyłki przy sobie. Ma wpisane w systemie, że ma ją przy sobie i dopóki nie rozliczy się ze wszystkich przesyłek po powrocie z rejonu to Ci jej nie wydadzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@haosek: Też pracowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko na specyficznym stanowisku, jako "skoczek" na wer - na którym urzędzie brakowało kuriera czy listonosza to jeździłem pomóc. Co się napatrzyłem na patologię to moje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertx: A to jeździłeś do ciężkich przypadków. Naczelnicy raczej chętnie o taką pomoc nie proszą. Wiadomo, że te moje foto to tak pół żartem, pół serio - był dobry dzień. Czasami mam 50 listów, z czego 11 do typa co siedzi w pudle, bo się komornik rozpisał xD, potem 10 listów z US egzekucja do ludzi-widmo, którzy albo siedzą na emigracji i od 10 lat nie byli w Polsce albo do
@haosek: Ja raczej po firmach jeździłem, doręczenia po kilkadziesiąt/kilkaset listów do jednej firmy itp.
Jak rejon był spoko to robota marzenie, jak #!$%@? to tak się robiło, żeby przełożony więcej tam nie wysłał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Credek: Czasami listonosze dostają zadania których spełnić się zwyczajnie nie da i stąd takie akcje . Niezależnie od "chce mi się " czy "nie chce mi się" jeden listonosz roboty trzech listonoszy nie wykona
@Credek: Dużo zależy od człowieka, po prostu ludzie są różni - i nadawcy i doręczający, czy adresaci. Myślę, że tego czego nam brakuje to empatii i trochę zrozumienia. Trafisz na listonosza roszczeniowego, egoistę to ma w dvpie twój list - nie wejdzie na 5 piętro. Trafisz na takiego nadawcę, to wyślę okulary w zwykłej kopercie tanim listem - a potem płacze, ze rozje..bane doszły i po 5 dniach.
Trafisz na takiego