Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 98
855 766 + 171 = 855 937

Opus Magnum 2022 czyli zrobienie okrągłych numerków w kwadratach.

Sama traska po drogach pożarowych i innych leśnych w dużej mierze szuterki premium. Aczkolwiek zaplanowanie tak trasy, szczególnie że lasy tam piaszczyste, wymaga dużo studiowania heatmapy, gdzie są drogi pożarowe i wnioskowania ze słabej rozdzielczości zdjęć satelitarnych. Dojazd czu czu do Dębicy, potem powrót z Majdanu Królewskiego przez Rzeszów. Niestety gonił deszcz, to uciekłem na pociąg nieco wcześniej niż planowałem.

Przy okazji w tamtych okolicach mam rodzinę, to odwiedziłem ciotki, wujków, babcię. Raz na czas trzeba.

Jeszcze nie wiem jaki sobie wymyślić pomysł na Opus Magnum 2023... Propozycje?

Max square: 82x82
Max cluster: 20081
Total tiles: 60064

#rowerowyrownik #kwadraty #rower #metaxynarowerze

Skrypt | Statystyki
metaxy - 855 766 + 171 = 855 937

Opus Magnum 2022 czyli zrobienie okrągłych numerków...

źródło: comment_1665137656Ub7kkir4XRxSe8xpLXtawe.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawlos10rs: tak, tyle że opisy za wiele nie mówią. Miała być utwardzona nawierzchnia, a tam kocie łby i trzeba jechać śladem po poboczu ¯\_(ツ)_/¯ Myślałem raczej o zrobienie warstwy, na której mógłby jeszcze dawać oceny nawierzchni/natężenie ruchu itp. Czasem trafiają się prawdziwe perełki i fajnie byłoby je ponownie odwiedzić.
  • Odpowiedz
Miała być utwardzona nawierzchnia, a tam kocie łby i trzeba jechać śladem po poboczu


@Paczek_w_masle: przecież kocie łby to jest rodzaj utwardzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak, znam ten ból. Nie raz i nie dwa się wpakowałem chociażby w kategorię "residential"... Po którymś razie przestałem uwzględniać takie drogi przy planowaniu xD
  • Odpowiedz
@pawlos10rs: teraz jak planuję trasę to sprawdzam zdjęcia satelitarne z geoportal/google maps i zdjęcia z Komoot o ile są dostępne xD

Czasem nie widać zdjęć z satelity, więc ustawiam street view na skrzyżowaniu i próbuję zobaczyć jak docelowa droga się zaczyna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jezioro Goczałkowickie, może jak zamarznie na kość to się przejdzie?


@Jpek: jest nawet jedna pani tutaj @againcognito która przeszła to w zimie po lodzie, ale ja nie umiem pływać to raz. Dwa nie jestem aż tak przekonany, że to dobry pomysł. W lecie trudniej się utopić
  • Odpowiedz
@stamart: ostatnio robiłem mały research i często najnowsze zdjęcia są o dziwo na https://satelita.mapa.info.pl/ . Jakość może nie zawsze najlepsza, ale częściej niż na mapach googla widać co faktycznie w miejscu XY się znajduje.

Kiedyś miałem taki pomysł, żeby jeździć z kamerą 360 która by np. co ileś metrów bądź sekund robiła zdjęcie, ale wgrać taki szlak później na google to tragedia. Szkoda, bo często korzystam z funkcji streetview na stronie
  • Odpowiedz
@stamart: Super sprawa, szkoda jednak, że nie jest popularne. Wystarczy mieć kamerkę z GPSem, podać na stronę link do youtube i automatycznie się robi taki miks czy jak to działa?
  • Odpowiedz
@metaxy:

nie jestem aż tak przekonany, że to dobry pomysł


Napiszę tylko, że drugi raz bym tego nie zrobiła, a jeżeli już to na pewno nie pieszo, tylko może na nartach

Btw, pływać też nie potrafię, ale jakby co, to dmuchany kajak mogę Ci pożyczyć ;)
  • Odpowiedz