Wpis z mikrobloga

Chcialbym wrocic do grania na gitarze po przerwie paroletniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) aktualnie mam akustyka Yamah F310 ale chcialbym dokupic elektryka.

Budzet +- 1500 PLN na Gitare + wzmacniacz.

Myslalem o takim zestawie
1. Epiphone Les Paul SPECIAL SATIN E1 lub Les Paul Slash AFD
+
2. Marshall MG15G / Marshall MG15GR - czym one sie roznia?

#gitara #gitaraelektryczna
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nfvr: pewnie jeden ma reverb, strzelam z nazwy, nie mam pojęcia.
Złap za 700/800zł Boss katanę mk2, za resztę Harley Bentona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mireczki na tagu mnie zjedzą, ale patrząc na aktualny rynek, to nic nie ma podejścia do HB. Znajdź gitaresko na Olxie, bo dostawa z Thomanna poniżej 200 euro jest płatna.
Miałem 4 Harley Bentony, właśnie zamawiam kolejnego, nic lepszego budżetowego nie znajdziesz.
@Nfvr: Nie kupuj jakiegoś struclowatego wzmacniacza za 400 złotych (mimo, że ma marshall w nazwie). Kup jakiś plugin (np soldano od neurala) i będzie miazga bo wyjdzie podobnie a tą pierdziawke zje. Jak już bardzo chcesz mieć wzmacniacz to poszukaj jakiegoś peavey'a ew. katanę używaną
@Nfvr: interfejs podłączasz po usb, odpalasz DAW albo odpalasz plugin bezpośrednio jak się da + wpinasz kabel gitarowy do interfejsu i w pluginie / DAW ustawiasz input z interfejsu a output wedle życzenia (głośniki ew. interfejs i tam podpinasz głośniki / słuchawki). Jak masz gównianą kartę dźwiękową to warto sprawdzić output z interfejsu.

Ja używam macos więc pluginy Neural'a da się odpalić bezpośrednio co powoduje, że całość jest banalnie prosta. Odpalam
@grzmot_cebula chciałem z racji sporej wypłaty zrobić sobie prezent i jutro po prostu pojechać i kupić coś ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zupełnie nie rozważałem innej opcji niz pisc plus gitara i słuchawki dlatego jestem trochę w kropce.
@grzmot_cebula ale dalej nie rozumiem co będzie wydawać dźwięk?

W kompie mam raczej podstawową kartę dźwiękową, słuchawki Jabbra biurowe i steelseries do grania. Głośniki tez nic specjalnego.
@Nfvr: przesyłasz dźwięk czysty (czyt. plumkanie) do interfejsu, który przechodzi przez plugin / DAW, wychodzi przesterowany do urządzenia, które se wybierzesz: albo dźwiękówka komputera (czyt. głośniki) albo output interfejsu (tylko wtedy musisz podpiąć głośniki / słuchawki do interfejsu żeby słyszeć).
@Nfvr: powiem tak:

chcesz grać w domu: dobre głośniki (ew. słuchawki) + fajny interfejs + fajny plugin i jest git (a i jeszcze coś nagrasz bez używania zew. mikrofonów)

chcesz grać z kapelą: wzmacniacz (ale nie taki za 500 zł tylko za 3-4x conajmniej). Tak jak pisałem wyżej, możesz poszukać fajnych, używanych katan czy vypyr'ow / vip ale jeżeli chcesz nagrywać to i tak musisz dokupić interfejs i mikrofon bo wbudowane
@grzmot_cebula całkowicie granie w domu

To moze coa takiego:
1. Gitara 800 (np. Epiphone Les Paul)
2. Interfejs 200 (BEHRINGER U-PHORIA UMC22?)
3. Głośniki 2.0 300?
4. słuchawki 200?

Potrzebuje po prostu zestaw do grania w domu, nic więcej na ten moment.