Wpis z mikrobloga

Chcialbym wrocic do grania na gitarze po przerwie paroletniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) aktualnie mam akustyka Yamah F310 ale chcialbym dokupic elektryka.

Budzet +- 1500 PLN na Gitare + wzmacniacz.

Myslalem o takim zestawie
1. Epiphone Les Paul SPECIAL SATIN E1 lub Les Paul Slash AFD
+
2. Marshall MG15G / Marshall MG15GR - czym one sie roznia?

#gitara #gitaraelektryczna
  • 35
  • Odpowiedz
@Nfvr: ze sprzętem jest tak, że przy budżecie minimalnym nigdy nie kupuje się wszystkiego na już, tylko dokupuje z biegiem czasu (i $$$). Kupno instrumentów < 2000 to loteria bo "powtarzalność" jest różna - możesz trafić fajną sztukę, możesz trafić strucla.

1. z Epiphone'ami bywa różnie, szczególnie najniższe modele, ale raczej jest ok. Sprawdź sobie jeszcze LTD EC-10 bo jest w podobnej cenie. Epiphone to Chiny, LTD to Indonesia
2. spoko
  • Odpowiedz
@Nfvr: Prawdopodobnie z interfejsem będzie kod do jakiegoś oprogramowania. Do UMC202HD dali mi chyba Tracktion Waveform, nie jest to najlepszy program, ale za to dosyć łatwy w obsłudze.
  • Odpowiedz
Tracktion Waveform


@4517974: mi na start chodzi zeby zaczal po prostu grac. Z kasa u mnie ostatnio niezle ale tez nie chce na start wrzucic, aby pozniej okazlao sie ze jednak mi sie nie chce / nie mam czasu i sprzedawac sprzet po OLX.
  • Odpowiedz
@4517974: @grzmot_cebula:

Jade zrobie jutro rundke po Krakowie poogladac co jest na zywo, potrzymac w rekach etc.

Zarowno interfejsy, jak i gitary, glosniki i sluchawki. Najwyzej zamowie wszystko via net i bede kompletowac na tygodniu po kolei. Chcialem juz wieczorem cos pograc ale chyba ciezko bedzie wszystko kupic z miejsca.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nfvr ja używam głównie Amped Roots https://ml-sound-lab.com/products/amped-roots
To jest plug in który symuluje chyba najbardziej w tej chwili popularny model wzmacniacza do robienia gnoju, za tą kasę brzmi rewelacyjnie, od razu masz tam też 4 dodatkowe efekty - delay, reverb, bramkę szumów i dodatkowy overdrive żeby jeszcze bardziej gniotło, w zasadzie brakuje tylko stroika żeby całość była kompletna.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rookie34

@angor

@4517974
@grzmot_cebula

Bylem w Riff w Krakowie i tez mi raczej polecono interfejs aczkolwiek sporo mnie gosc nastraszył ze do interfejsu potrzeba glosnikow dedykowanych do muzyki a nie 2.0 do kompa. Moze bym zaczal na samych słuchawkach.

Coś polecicie ze słuchawek/głośników na start?
Powiedzmy że budżet 500?
  • Odpowiedz
@Nfvr: tzn teoretycznie lepiej będzie to brzmieć na dużym głośniku, ale takie są bardzo drogie. Głośniki komputerowe są małe, bo muszą się mieścić na biurku. Z takich głośników za ok 500zł to bym polecił Microlab Solo 26C, o ile można je gdzieś jeszcze dostać. Ja mam aktualnie Edifier R1280DBS, czyli mniejsze od tych Microlabów, a zdecydowanie dają radę. Nawe dołu nie brakuje.
  • Odpowiedz