Wpis z mikrobloga

@dosiu: Życie bez dieselka jest jak samochód bez silnika: Najpierw się więcej płaci, potem jeszcze więcej płaci i prędzej czy pózniej samochód (dusza) rozpada się. #pdk
  • Odpowiedz
@Prendkosc:

UWAGA! rocznika 2022? Stary diesel z 2022, bieda straszna

Co ty nie powiesz? I o takim mówisz "stary"? xD
Poza tym chyba w ogóle nie załapałem o co chodzi w tym wpisie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tellet:

Nie no, wiadomo że to nie to samo co

Ale nie jest wadą auta elektrycznego, że w Polsce jak w lesie.

Zobacz takich durnych Norwegów, od dekad podłączają wtyczki do spalinowych nawet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dosiu: To sobie kup geniuszu jakiegoś ID4. W Polsce bez stacji ładowania, oraz zimą gdy będzie przeciążona sieć energetyczna i liczne blackouty docenisz starego gruza 1,9 tdi który pali w trasie poniżej 5 litrów na 100 km i jest praktycznie niezawodny- odpalasz i jedziesz.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel a co ty gadasz. Kiedy byl jakis blackout? Masz stacje ladowania w domu i po problemie Mam diesla ktorego chce się pozbyć, bo zima byly wieczne problemy z akumulatorem. Wystarczylo zeby postal 5 dni i trzeba bylo sie modlic zeby odpalil. Mam tez elektryka - wsiadam i jade. Do tego odpalam ogrzewanie (moge tez zrobic to z apki przed wejściem do auta) i po kilku sekundach mam ciepło. W spalinowce
  • Odpowiedz
@Pitsoon: Poczekaj poczekaj do tej zimy- blackouty się zaczną.
Masz dom i gniazdko z siłą, a nie masz garażu że rozładowuje się akumulator? xd( ͡° ͜ʖ ͡°) To elektryk też będzie mieć podobny problem.
Już w styczniu tego roku w Niemczech w godzinach szczytu wyłączano stacje ładowania elektryków bo linia energetyczna była zbyt przeciążona, do tego stopnia że Niemcy przepchnęli po cichu ustawę, że mogą na
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel mam za maly garaz na 3 auta, poza tym jak jezdzilem wiecej dieslem to mieszkalem w bloku.
Jeżeli chodzi o to co będzie jak co druga osoba będzie miala elektryka to jest to na ten moment science fiction i ja do tego sie nie odnoszę. Trzeba by bylo zrobic zupelnie nowa infrastrukture energetyczna ale to temat rzeka.
Jezeli beda nawet czasowe blackouty to przeciez bedzie czas żeby auto naladowac i
  • Odpowiedz
@Pitsoon: pożyjemy zobaczymy co nam przyszłość przyniesie. Co do elektryków to jeszcze ogromne zagrożenie pożarowe, ponieważ baterie palą się beztlenowo i praktycznie nie da rady ugasić takiego auta.
  • Odpowiedz
diesel ma duszę ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º) co Ci idioci nie napiszą, żeby swoją biedotę usprawiedliwić.


@kipowrot: To nie jest "usprawiedliwianie biedoty", a przynajmniej nie jest tym generalnie. To raczej ich metafora na sam odgłos i wibracje z działania silnika. Wielu postrzega to jako zaletę, i ważną część wrażeń z kierowania pojazdem,
  • Odpowiedz
@Pitsoon:

Jezeli beda nawet czasowe blackouty to przeciez bedzie czas żeby auto naladowac i tak. Chociaz mam wrayze jest wiecej straszenia niz realnego zagrożenia.

Wczoraj policzyłem. Biorąc obecne statystyki czyli ok 20mln samochodów, 10tys km rocznego przebiegu i zużycia 20kwh/100km potrzeba rocznie 40TWh prądu, gdzie obecna produkcja to 160-180. Więc pewnie poza 6h szczytu w dzień jest to do uciagniecia. Ale kiedy będzie w Polsce 20mln aut elektrycznych? ( ͡
  • Odpowiedz
@kipowrot: prawie tak samo jak Ci, którzy twierdzą, że manual > automat, a nigdy automatu nie mieli ( )


@Zarloczny_Rabarbar: wystarczy mieć do czynienia ze słabym automatem + silnikiem bez turbo, żeby mieć o automacie złe zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz