Wpis z mikrobloga

@yggdrasil: a skąd wiesz co myśleli i co im mówili przy tej "rekrutacji" ? Ja myślę, że tutaj przy każdej osobie historia była inna i może u niektórych było tak jak piszesz, ale na pewno jest też część która na bezczela miała nadzieję że ucieknie na zachód Europy i będą żyć jak paczki w maśle.
@matiJ: To jie oznacza, ze maja ginąc z głodu i mrozu. Jak już napisałem to tysiące ludzi migruje w poszukiwaniu lepszego życia. Akurat urodziłeś się w kraju pierwszego świata, ale nie każdy miał tyle szczęścia.
0 w was #!$%@? empatii


@Paradox3p: Dlaczego miałbym mieć empatię dla człowieka, który łamie prawo i chce nielegalnie przekroczyć granicę? Niech zrobi to w sposób legalny, wówczas sytuacja będzie inna, wówczas będzie należała mu się pomoc.

Tak, ci ludzie zostali oszukani. Chcieli do pracy jak tysiące ludzi przed nimi i po nich, a zamiast tego wywieźli ich na granice na chłód i znój.


@yggdrasil: Przecież mogą próbować przekroczyć granicę legalnie.
@Gallimard: Ciekawe skąd masz takie dane. Ciekawe tez skąd w Tobie tyle nienawiści do drugiego człowieka. Rozumiem, ze jak na początku lat 90 ludzie jeździli na nielegalu do pracy do Niemiec to byś strzelał na granicy?
@yggdrasil Po pierwsze to jeździli do pracy, nie po socjal, po drugie to nie byli uciekającymi przed prawem przestępcami czy terrorystami

Skąd mam dane? Wierz sobie lub nie, ale mam. A skąd? To Ci nie powiem. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia
@olke: jesteście tymi samymi ludźmi którzy mordują i gwałcą tylko że jesteście po tej dobrej stronie. Uwierzcie mi gwałciciele mordercy i inne kanalie też sobie wszystko fajnie wyjaśnia odczłowieczając swoje ofiary.
Ludzie to ludzie zależnie od warunków i kultury w której się wychowali mają lepsze lub gorsze życie, oni nie mieli na to wpływu.
@Paradox3p: nie czuję się zobowiązany ratować z opresji idiotów którzy sami robią sobie krzywdę, a moja niechęć wynika z tego jak zachowywała się ta swołocz wcześniej. Zwyczajnie mi ich nie żal.