Wpis z mikrobloga

Jakie konto, brokera polecacie inwestowania na nyse/nasdaqu, potencjalnie inne regiony? Głównie akcje, etfy.

Revolut, XTB, trading212 odpadają nie mam jakiegoś super zaufania.

Aktualnie rozważam opcje:
* Interactive brokers - niskie prowizje ale problem jeśli chodzi o "potencjalny spadek"
* Lynx - wyższe prowizje, polski support (to nie jest jakiś super plus)
* Saxo Bank - wyższe prowizje, polski support

#gielda #nyse #usa #interactivebrokers #saxobank
  • 15
  • Odpowiedz
@4shbyl3w revolut chyba nawet nie ma akcji tylko kontrakty na akcje tak mi się wydaje no i tam prowizje #!$%@?. Reszta to nie są firmy krzaki więc śmiało można korzystać. IB i Saxo dają dostęp do etf amerykańskich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4shbyl3w: ibkr to jeden z najbardziej szanowanych brokerów na świecie z 44 letnia historią i dostępem do wszystkiego o czym mógłbyś sobie zamarzyć, a ty piszesz o potencjalnym spadku xD
  • Odpowiedz
@4shbyl3w:
Lynx to tylko nakładka na IBKR (obsługują rachunek i transakcje)

W ETFy z US nie zainwestujesz przez żadnego z wymienionych brokerów (no chyba, że masz status inwestora profesjonalnego ale wtedy byś nie pytał( ͡° ͜ʖ ͡°))
Tylko 2 brokerów europejskich pozwala na inwestowanie w ETFy z US zwykłym ludziom - Exante i DIF. W innym przypadku musisz otwierać konto u brokera w US a nie EU.
  • Odpowiedz
Najlepiej mieć konto u amerykańskiego brokera lub brokera, który tam działa i jest regulowany przez FINRA i podlega pod SEC. Problemem jest tylko to, że wielu brokerów nie otwiera kont Polakom. Jednak są tacy, którzy to robią i ja oczywiście takiego brokera używam. Nieistotne u jakiego brokera akurat ja mam konto. Ważne, że łatwo można się dowiedzieć, który otwiera konto Polakom, a który nie. Wygoogluj np. international US brokers. Możesz też po
  • Odpowiedz