Wpis z mikrobloga

@ArtyQ: podawali, ale to TYLKO dlatego, ze to była po pierwsze elektrownia a nie atomowa broń, a po drugie w #!$%@? starej daty, w której taki jod cokolwiek dawał.

Dzisiejsze elektrownie jak wybuchną to gówno takie tabletki czy płyn dadzą, jeszcze zaszkodzą. A na promieniowanie po atomówce juz w ogóle gówno dadzą.

Dlatego tylko niedouczeni foliarze kupują to gówno.
@Rad-X: nie rozumiem co chcesz powiedzieć - ze nie mam racji i jednak powinno się to łykać, czy ze ludzie nie ufają bo lekarze ze strachu przed brakiem maseczek medycznych (uzasadnionym) odradzali ich kupowanie? Materiałowych nikt nie odradzał, tylko te specjalistyczne.
@iAmTS: mam na myśli to że publiczność nie cierpi bezczynności, i wolą robić rzeczy bez sensu, ale można pokazać że coś się robi.

Po prostu obawiam się, że w pewnym momencie mogą "zmienić zalecenia" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rad-X: moze tak, nie bardzo mnie to obchodzi, sam zrobie research czy ich rady będą sensowne czy nie. Na razie wygląda na to, ze władze tez ogarniają, ze to trolling z tym jodem/lugolem.

A co do covida, to był na świecie na początku sentyment, ze maseczki mogą nie pomagać, ale potem przebadano wpływ na zmniejszenie rozprzestrzeniania. Tutaj jest inny przypadek, bo atomówki i elektrownie są stare w #!$%@? i zbadane, wiemy
utaj jest inny przypadek, bo atomówki i elektrownie są stare w #!$%@? i zbadane, wiemy co się dzieje jak będzie wybuch/awaria.

@iAmTS: jasne. Po prostu nie wyobrażam sobie Morawieckiego który wychodzi na scenę i mówi "no dobra, walnęła elektrownia, z tego powodu robimy NIC bo to nie ma sensu" :D
@iAmTS: No właśnie wydawało mi się że zdania były mocno podzielone co do skuteczności takiego działania bo tarczyca zwiększała zapotrzebowanie na jod po takiej akcji
i wchłaniała jeszcze więcej jodu radioaktywnego.