Wpis z mikrobloga

Podzieli się ktoś swoimi spostrzeżeniami na temat silnika 1.0 TSI 110km stosowanym w VAGu? Zawsze słyszałem, żeby unikac małych wyżyłowanych silników. Rocznie robię 15 000 km, głównie miasto i poważnie zastanawiam się nad tym silnikiem że względu na cenę. Do większych silników trzeba już dopłacić koło 10k zł.

#motoryzacja #silnik #samochody #mechanikasamochodowa #vag #skoda #volkswagen
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piotrek6312: w temacie samego silnika to jechałem ostatnio z DSG i przy spokojnej jeździe trzymał tak niskie obroty że całym samochodem trzęsło. Taki urok chyba większości 3-cylidrówek. W 1.5 tego problemu nie ma
  • Odpowiedz
@Piotrek6312: Jak sam zauważyłeś to jest tylko trzy cylindrowy silnik, o pojemności jednego litra.
Do jazdy po mieście oraz do 90km/h będzie wystarczający.
Powyżej 120 km/h lub przy większym obciążeniu zauważalnie traci na dynamice, przyśpieszeniu, brakuje mocy.
To nie jest silnik przeznaczony do jazdy po autostradzie, czego dowodem jest spalanie przy 90km/h: 5 litrów, przy 140 km/h: 10 litrów.
Jak myślisz kto jest grupą docelową dla tego silnika?
Pan janusz dojeżdżający 20 km do pracy, dzień dobry panie sąsiedzie, kupiłem sobie nowy samochód, popatrz 1.0 tsi trzy cylindry, 100 koni czystej mocy... przynajmniej
  • Odpowiedz