Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam dwa pytania dotyczące #pandemia i #koronawirus #covid #covid19:

1. Czy tylko ja nadal obawiam się jego wpływu na nasze zdrowie i społeczne funkcjonowanie w perspektywie kilku lat? (Re)infekcje nowymi mutacjami ciągle mają miejsce, osłabiając organizmy, szczepionki są mało skuteczne (i same w sobie zdają się podnosić pewne ryzyka), niecovidowa śmiertelność wzrosła w Europie o 16%, 20% ludzi raportujących infekcję raportuje uciążliwe objawy long Covid, infekcje mogą podnosić np. ryzyka demencji o kilkadziesiąt procent. Zródło danych: filmiki dr Johna Campbella na YouTubie, uchodzi za wyważone i rzetelne źródło, powołuje się na dobre prace naukowe.

2. Czy preparaty takie jak Bloxin (zawierające beta-karaginian, ektopinę i hialuronian) mogą redukować ryzyko zakażenia się koronawirusem, a jeżeli tak, o ile? Skuteczność podobno potwierdzają badania kliniczne, ale interesuje mnie opinia znawców tematu. Dla porównania, zakładam, że noszona przez nas maska chirurgiczna obniża ryzyko o 50%, N95 o 67%, a P100 o 95% (źródło: Microcovid).

#pytanie #medycyna #farmacja #farmakologia #leki #leczsiezwykopem #lekarz

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633c3b364d0535180a70afc5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam dwa pytania dotyczące #pandemia...
źródło: comment_1664891833Yy25eoJIfWL57L0VPDTh7G.jpg
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: jestem pewny, że nie tylko ty, bo czasami widze jeszcze szaleńców w maskach.

Ja się nie boje od momentu kiedy wirus uciekł z Chin (tam było wiele przerażających filmików (teraz już wiemy, że zakłamanych) gdzie ludzie padają na ulicy). Ale kiedy wirus dotarł do Europy, i zobaczyłem jak nasi Europejscy politycy dobrze wiedzą, że maski pomagają tylko przed kamerą, a po ujęciu się je ściąga, to zrozumiałem, że nie mam
@AnonimoweMirkoWyznania jeszcze dziś może Cię przejechać samochód/autobus/tramwaj. Możesz się zakrztusić jedzeniem i udusić, możesz się potknać i uderzyć głową tak, że już nie wstaniesz, także nie przejmuj się tym co może kiedyś będzie albo i nie będzie. A już na pewno nie przejmuj się koroną